New تپه های چاملیجا در استانبول

تپه های چاملیجا در استانبول

1بیشتر بدانید

تپه های چاملیجا یا بام استانبول

از جاهای دیدنی استانبول و معروف به بام استانبول تپه های چاملیجا است که منظره زیبایی از پل بوغاز،تنگه بسفر،کشتی ها و بندرگاه رو نمایش میده و استانبول رو میتونید زیر پا ببینید .

تپه های چاملیجا در استانبول را در قسمت پایین با توضیحات بیشتر به همراه آدرس و نحوه رسیدن به این مکان دیدنی را به همراه عکس برایتان شرح میدهیم.

More details

خدمات

نظرات و امتیازات

بام استانبول را بیشتر بشناسید

تپه های چاملیجا استانبول ترکیه در داخل مرزهای منطقه Üsküdar، در سمت آسیایی استانبول، در نزدیکی اولین پل معلق ترکیه واقع شده است و از جاهای دیدنی استانبول است که در تور استانبول طرفداران زیادی را دارد.
 Camlica، مکانی است که با دو تپه ی مشرف به بوسفورو دریای مرمره، یکی از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری در تور استانبول است که یکی از بزرگترین و جذاب ترین جاهای دیدنی این شهرهم به شمار می رود.
این دو تپه به نام های "Büyük Çamlica" و "Kücük Çamlica" به معنی "بزرگ" و "کوچک" تقسیم بندی شده است.  Buyuk Camlica ۲۶۷ متر بالاتر از سطح دریا و Kücük Çamlica ۲۲۸ متر بالاتراست.


 چاملیجا 1


تپه های چاملیجا نام خود را از درختان کاج (Çam به معنی کاج در ترکی)این منطقه وام گرفته است.  مهاجران اولیه این منطقه را به یک جنگل کاج تبدیل کردند، که نه تنها در دوره روم باستان، بلکه  در دوره بیزانس هم نیز پابرجا ماند.  براساس کتاب مسیحی ترکی Ismail Hakki Konyali، در دوران روم باستان تپه های Camlica با درختان کاج چنان پوشیده شده بودند که هیچ نوری از خورشید  نمی توانست در آن درخشش داشته باشد و همچنین درآنجا از گلهای زیبایی از همه رنگ ها وجود داشت.
 
پادشاهی عثمانی علاقه زیادی به چاملیجا داشت. بطوریکه موراد چهارم دستور ساخت اولین اقامتگاه تابستانی را در این مکان دیدنی در استانبول را  داد.  سلطان محمد چهارم نیز بر این مکان نام مستعار "شکارچی" را قرار داد و یک منطقه شکار را در آنجا ساخت.  منطقه بهاری در Buyuk Camlica نیز در طول سلطنت او ارتقا یافت.  در طول سلطنت سلطان سلیم سوم، Camlica به عنوان یک محل تفریحی در منطقه بوسفورتبدیل شد.
 
تپه های Camlica (چاملیجا) در دوره امپراتوری عثمانی، و برخی دیگر از تپه های استانبول نیز برای آموزش شکار به پرندگان مانند شاهین، عقاب و  تیز پر استفاده شد.  ایواز FAKIH، که قبر او در منطقه Camlica قرار دارد، یک فرد مذهبی و یک تعلیم دهنده شاهین و تیز پر در آن زمان بود.

چاملیجا 2

تاریخچه تپه های چاملیجا استانبول

امپراطور آلمانی ویلهلم دوم در طی سفر خود به استانبول در اواخر دهه 1800، Camlica را مورد تحسین قرار داد.  او از سلطان عثمانی عبدالحمید خان خواست تا بنای یاد بودی دراین مکان بسازد، اما عبدالحمید مهربانانه تقاضای او را رد کرد.  پس از این امتناع، کایزر ویلهلم دوم دستور داد که آبنمایی به شکل بناهای آلمانی در میدان سلطان احمد به عنوان هدیه ای برای سلطان بسازند.
بسیاری از شعرا و ادیبان ترکی در آثار خود به دفعات از این مکان زیبا و جادویی در استانبول نام برده اند.
 
تپه های چاملیجا امروزه با استفاده ازغذاهای سنتی Gozleme در طیف وسیعی از رستوران ها و کافه ها و انواع خوردنیهای سنتی استانبول كه توسط شهرداری شهر استانبول و در لیست اماکن دیدنی استانبول است اداره می شوند و همینطورجاذبه درختان تاریخی،گلهای زیبا ورنگارنگ و همینطور نسیم خنکی که Camlica می وزد، بسیاری از بازدید کنندگان تور استانبول داخلی و خارجی برای بهره گیری از مناظر دیدنی بوسفور به این منطقه جذب می شوند.  
این تپه نیز یکی از بهترین مکان های دیدنی استانبول است که در آن پرندگان مهاجر دیده می شوند.  دوستاران پرندگان از سراسر جهان به ویژه در ماه سپتامبر و اکتبر و یا در بهار به تماشای پرندگان می آیند.اخیرا پروژه بزرگ در اطراف Camlica در حال اجراست تا یکی از بزرگترین مساجد استانبول را در آنجا بسازند.

چاملیجا 3
 

آدرس و دسترسی به تپه های چاملیجا استانبول (بام استانبول) از میدان تکسیم:

اگر شما میدان تکسیم  هتل رزرو کرده اید ، می‌توانید از ایستگاه مترو تکسیم به طرف ایستگاه حاجی عثمان بروید و سه ایستگاه بعد در ایستگاه گایرت تپه پیاده شوید.از آنجا با اتوبوس  به ایستگاه کوپرولو کاوشاک بروید که 5 دقیقه راه است . در این ایستگاه مجددا سوار اتوبوس شده و با استفاده از خط 522 عالمدا به 3 ایستگاه بعد یعنی ایستگاه کیسیکلی بروید. در این مکان می‌توانید تپه‌های چاملیجا را مشاهده کنید و پیاده یا با استفاده از تاکسی خودتان را به ورودی اصلی برسانید.حتما با تاکسی مسیر سربالایی را بروید و کفش راحت داشته باشید چون در غیر این صورت بسیار سخت خواهد بود.


 امیدوارم به زودی در تور استانبول با کارگزاری استانبول بوکینگ هتل Istbookinghotel ببینیمتان

نظرات

توسط روشن 06 Jul 2020 (تپه های چاملیجا در استانبول) :
(5/5

بام زیبای استانبول و دیدنی های آن

تپه های چاملیجا و به همراه تور لیدر خوبمون رفتیم و منظره خوبی داشت و حتما ازشون بخواین شما رو در صورت امکان تا بالا ببرن چون خیلی راه زیاده ولی وقتی بالای تپه های چاملیجا رسیدین رستوران و کافه های زیادی هست و منظره خیلی خوبی از استانبول و مشاهده میکنید.