New حمام ترکی در شهر استانبول

حمام ترکی در شهر استانبول

1بیشتر بدانید

حمام ترکی در هتل های استانبول

یکی از تفریحات استانبول استفاده از حمام ترکی هایی است که در هتل های استانبول وجود دارد  و یا مراکز تخصصی حمام ترکی و ماساژ در استانبول که در تمام خیابان های تابلو آن دیده میشود.این حمام ها با الگو برداری از سنت قدیم مردم استانبول در هتل ها به مسافرین تور استانبول خدمات عرضه میکنند . در قسمت پایین شما را با معروف ترین مراکز ماساژ استانبول آشنا میکنیم.

More details

خدمات

نظرات و امتیازات

حمام ترکی Cemberlitas


این حمام در میدان cemberlitas واقع در خیابان Divanyolu در میان برخی از بزرگترین بناهای تاریخی استانبول است. این حمام توسط نوربانو سلطان، همسر سلطان سلیم دوم، به منظور تأمین درآمد برای حمایت از مجتمع خیریه ولید آیتک تأسیس شد. این مکان که شامل جاهای دیدنی استانبول می شود یکی از سازه های معمار بزرگ سینان است که در سال 1584 ساخته شده است.
این حمام  مجلل یک حمام دو منظوره است که شامل همه امکانات درهرطرف آن می شود. ورودی بخش مردان در خیابان وزیر خان است و چون ارتفاع جاده در طول زمان افزایش یافته است، در حال حاضر ورودی در قسمت عمیق خیابان است.
در گذشته ورودی بخش زنان از خیابان Divanyolu در مجاورت مقبره سلطان محمود بوده است، اما امروزه زنان نیز از ورودی مردان استفاده می کنند.
خدمات این حمام شامل: پذیرایی به هنگام ورود مهمان، شستشو با سنگ داغ ، سروغذا، اسکراب، حمام سلطانی، ماساژ و روغن تراپی، ماساژ هندی و ماسک صورت  میباشد.
قیمت خدمات آن از ۱۶۰ تا ۴۱۵ لیر می باشد.
 
 حمام ترکی 1


 
حمام ترکی جاگالوگلو


در کتاب مشهور پاتریشیا شولتز "1000 مکان برای دیدن قبل از مرگ" این حمام به عنوان یک تجربه لذت بخش در استانبول ترکیه ذکر شده است. این بنا آخرین حمام ترکی استانبول ترکیه است که در در سال 1741 توسط دو معمار دوره عثمانی ساخته شد. سلیمان آقا ساخت و ساز را آغاز کرد، سپس عبدالله العاق آن را تکمیل کرد. ساختمان زیبا و دقیق با سقف کاذب، چشمه های داخلی از سنگ مرمر و فضایی باغ مانند که هنوز هم بخشی از یک معماری عالی است.در فضای داخلی حمام کافه ای وجود دارد که میتوانم به لذتتان بیافزاید.
هزینه استفده از آن بین ۲۹۰ تا ۸۲۰ لیر ترکیه است.
 

حمام گالاتاساری


 حمام گالاتاساری یکی از حمام های مشهور ترکیه و شامل اماکن دیدنی استانبول می شود که به طور مداوم در خدمت گردشگران داخلی و خارجی است. حمام دارای قسمتی ساخته شده از سنگ مرمر است که به Soğukluk نامیده میشود. شما می توانید از یک ماساژ عالی به صورت خصوصی لذت ببرید.همچنین اتاق بخار بصورتی بسیار گرم است، زیرا بیشتر به نظر مردم محلی نزدیک است و این بدان معنا است که آنها این مدل را بیشتردوست دارند.
سنگ بزرگ و گرمی در داخل آن قرار دارد که برای استفاده از آن حتما باید از حوله استفاده شود در صورتی که بتوانید از پس هزینه ۳۰۰ لیر ترکیه آن برایید.
 
 حمام ترکی 3


 حمام ترکی چهار فصل استانبول

درهتل Four Seasons استانبول شما میتوانید از حمام خصوصی خود لذت ببرید ویا این تجربه خود را با دوستان، خانواده یا شریک زندگی خود به اشتراک بگذارید. بعد از چشیدن حلاوت شستشو خود در حمام، می توانید از گرمای سنگهای مرمر اطراف حمام نهایت استفاده را ببرید. مهمانان این هتل تشویق می شوند تا 30 دقیقه قبل از قرار ملاقات خود به حمام چهار فصل استانبول مراجعه کنند تا برای حمام در سونا و اتاق بخار آماده شوند.
تجربه حمام سنتی ترکی توسط مجموعه لوکس The Spa درهتل Four Seasons Bosphorus قابل وصف نیست. این که آیا شما گزینه 30، 45 یا 60 دقیقه را انتخاب می کنید، به خود شما باز می گردد و شاید در انتخاب زمانتان تجدید نظر کنید؟!  
30 دقیقه - 125 یورو
 اسکراب و فوم ماساژ 45 دقیقه - 155 یورو
اسکراب و فوم ماساژ و ماسک بدن 60 دقیقه - 185 یورو

 
 
 
 حمام کیلیک علی پاشا استانبول


این حمام با شکوه توسط معروف ترین معمار عثمانی، سینان و به سفارش Kilic Ali  ساخته شده است.سینان یک حمام جذاب با یک گنبد با شکوه، در منطقه آرام شهرساخته است. گنبد 14 متر قطر و 17 متر ارتفاع دارد و این یکی از بزرگترین گنبدهای ساخته شده توسط سینان است. بازسازی حمام Kilic Ali Pacha hamam بیش از 7 سال به طول انجامید که ویژگی های اصلی حمام، از جمله دو درب منحصر به فرد در قسمت پذیرش و مفرح بودن ​ قسمت گرم آن و بسیاری دیگر از جزئیات اصلی حفظ شد. شما می توانید از ویژگی های دودکش ، گنبد سربی و چشم فیل ها شیشه ای، کورن های اصلی و برخی از کاشی های سنگی و سنگ مرمر که در حین حفاری یافت شدند لذت ببرید، که به شکل اول خود حفظ شدند تا طراحی اولیه و سبک ساختار آن به جذابیت گذشته باشد. این مکان یکی از معروف ترین حمام ها در استانبول ترکیه است.
هزینه استفاده از امکانات آن 220  لیر ترکیه است.
 
 حمام ترکی 3
 


حمام آقا استانبول


اگر شما دوست دارید به صورت کاملا خصوصی به حمام بروید ما به شما حمام آقا را پیشنهاد می کنیم. آقا حمام توسط سلطان محمد فاتح (فاتح استانبول) ساخته شد و به عنوان حمام خصوصی وی در قرن شانزدهم مورد استفاده قرار میگرفت. این حمام فقط به گردشگران خارجی خدمات ارائه میدهد و به طور همزمان آرامش را برای هر دو جنس فراهم می کند. ماساژ و اسکراب توسط ماساژورهای همجنس در اتاق های خصوصی انجام می شود. قیمت خدمات بین ۱۰۰ تا ۱۸۰ لیر ترکیه و پایین تر از همتایان خود در شهر استانبول است.
 
 

حمام خرم سلطان - ایا صوفیه


یکی دیگر از سازه های با شکوه ساخته شده توسط سینان معمار اصلی عثمانی است. این حمام تا سال 1910 مورد استفاده قرار گرفت و سپس مدت زمان طولانی بسته شد. در طول این زمان، حمام حتی به عنوان یک زندان به کار گرفته میشد.سپس، از آن به عنوان  انبار کاغذ و روغن استفاده می کردند. در سال 1957، اولین بازسازی آن صورت گرفت و تا سال 2007 به عنوان بازار فرش مورد استفاده قرار می گرفت. آخرین بازسازی که با توجه به ساختار اولیه انجام گرفت، در سال 2008 آغاز شد و به مدت سه سال و به مبلغ 17 میلیون لیر به پایان رسید. 1300 مترمربع از سنگ مرمرین در هنگام بازسازی استفاده شد تا بتواند حمام را به شرایط فعلی خود برساند. این یکی از محبوب ترین حمام ها در استانبول است و به مشتریان با 160 کاسه حمام طلایی و پودرهای ابریشمی و پنبه ای خدمات ارائه کرده که در ادمیمس، Izmir، ساخته شده اند.
استفاده از امکانات آن با صرف هزینه بین ۸۰ تا ۱۶۰ یورو قابل انجام است.
 
 

حمام سلیمانیه سلطان احمد استانبول

به عنوان بخشی از سلیمانیه درسال 1557 ساخته شده است که باز هم، کار دیگری از معمار عثمانی Sinan است، و این یکی از مهم ترین حمام های توریستی در استانبول است. این بخش از شهر قدیمی توسط سازمان گردشگری محافظت شده است، بنابراین حمام سلیمانیه همان شکوه خود را به خوبی حفظ کرده است.  
هزینه استفاده از این حمام تاریخی مبلغ ۲۳۵ لیر ترکیه است.


 
حمام ترکی مهرماه سلطان استانبول 


حمام مهرماه سلطان در بین سالهای 1562 تا 1565 توسط سینان برای دختر بزرگ سلطان سلیمان ساخته شد. مهرماه به معنای "خورشید و ماه" است. حمام مهرماه سلطان دارای یک قسمت مربع شکل است که در بالای دوازده ستون ساخته شده است. اتاق حمام داغ  در زیر گنبد بزرگ با چهار نیمکت و چهار ایوان ساخته شده است و دارای یک سنگ اسکلت هشت ضلعی گیبوتاشی می باشد. همچنین در این قسمت استخر و جکوزی وجود دارد که برای موارد غیر ضروری مورد استفاده قرار می گیرند که باعث شده این حمام ارزش تاریخی خود را از دست بدهد.
هزینه استفاده از این حمام ۴۵ لیر ترکیه است.

حمام ترکی 4

نظرات

توسط روشن 06 Jul 2020 (حمام ترکی در شهر استانبول) :
(5/5

خیلی حال میده

یعنی میشه استانبول برید و حمام ترکی تجربه نکنید! من هر زمان تصمیم به رزرو هتل استانبول دارم جایی رو انتخاب میکنم که حتما حمام ترکی خوب و شیکی داشته باشه.