New خیابان استقلال استانبول

خیابان استقلال استانبول

1بیشتر بدانید

خیابان استقلال استانبول
خیابان استقلال ترکیه را می توان هم بخش محلی و هم توریستی شهراستانبول دانست و به همین منظور است که آن را قلب شهر استانبول می نامند.خیابان استقلال استانبول که خود به عنوان یکی از معروف ترین اماکن دیدنی و جایی برای تفریحات شبانه در استانبول است و هر مسافری در  تور استانبول برای پیاده روی و خرید و سوار شدن تراموای خیابان استقلال حتما یک بار به این خیابان معروف میرود. 

More details

خدمات

نظرات و امتیازات

دانستنی های خیابان استقلال استانبول

خیابان استقلال استانبول یک خیابان شلوغ و یکی از مراکز خرید مورد علاقه ایرانیان در تور استانبول و یکی از جاهای دیدنی استانبول است. در واقع می توان گفت که این شلوغ ترین خیابان در ترکیه و پر از هتل های گوناگون در کوچه های اطراف جهت رزرو است.  همچنین به همین عنوان یعنی خیابان استقلال در ترکیه و یا استقلال در زبان انگلیسی شناخته می شود، هر گردشگری که از شهر استانبول دیدن می کند باید حداقل یک روز به کند و کاو در این خیابان 1.4 کیلومتری و تمام کوچه های اطراف آن بپردازد.
خیابان استقلال از صبح تا پاسی از شب مملو از جمعیت است ولی با این وجود این خیابان استانبول از نظرتمیزی و بهداشت حالتی کامل و یکنواخت دارد، اما ساختمان ها این خیابان دارای قدمت تاریخی هستند که عمدتا مربوط به دوران عثمانی می شود وبا وجود اینکه اغلب مقامات عالی رتبه، روشنفکران و افراد ثروتمند در خیابان استقلال استانبول زندگی میکنند ولی هنوز هم این خیابان جایگاه جهانگردی خودش را حفظ کرده است.
 پس از جنگی که بر سراستقلال ترکیه در سال 1923 به وقوع پیوست این خیابان به خیابان استقلال تغییر نام داد، اما تا دهه 1970، بی توجهی به این خیابان آنرا به یک ناحیه نامناسب تبدیل کرده بود. در دهه 1990، شورای محلی استانبول تصمیم گرفت تا کاری در مورد این خیابان انجام دهد و با صرف میلیون ها دلار آنرا خریداری و بازسازی نمود.
 پس وقتی به خیابان استقلال استانبول می روید، کجا باید بروید و چه کاری انجام دهید؟
 
جاذبه ها و مکانهایی که خیابان استقلال دراستانبول شما تحت تأثیر قرار میدهد.


 خیابان استقلال


اماکن دیدنی و کلیساهای خیابان استقلال استانبول


در خیابان استقلال استانبول چندین کلیسا وجود دارد، اما بزرگترین و بهترین آن کلیسای سنت آنتونی کلیسای Padua است.  معماری نئو گوتیک ونیزی در داخل کلیسا چشم هر گردشگری را به جود معطوف میکند.این کلیسا مکانی برای عبادت مسیحیان است که در کشوری که اکثریت آنها مسلمان هستند زندگی می کنند.
 اگر به دیدن مکانهای مذهبی علاقمند هستید، می توانید تورهایی که به همین منظور دراستانبول وجود دارد استفاده کنید و از کلیساها، مساجد و کنیسه های خیابان اسنقلال استانبول و مکان های اطراف آن دیدن کنید. شناخت تاریخ فرهنگی استانبول در یک زمان کوتاه سخت است، اما این روش برای دیدن و درک ادیان مختلف که در طول زمان در استانبول شکل گرفته است عالی به نظر می رسد.
 
خرید در خیابان استقلال استانبول


حساب بانکی خود را برای خرید همه چیزهایی که برای فروش از جمله لباس، ابزار و آلات موسیقی، فن آوری، دکوراسیون منزل، اقلام ورزشی و عطر و ادکلن گذاشته شده است، خالی کنید.  بسیاری از فروشگاههای برندهای معروف زارا، ال سی وایکیکی، کوتون، اچ اند ام، سفورا، آدیداس، منگو، گپ و بسیاری دیگر در این خیابان هستند که به صورت زنجیره ای اداره می شوند ،بنابراین شما نمی توانید بر سر کاهش قیمتها چانه زنی کنید.  در عوض، از دردسر پیدا کردن فروشگاههای معتبر و سر و کله زدن با مغازه داران محلی و خوردن با اکراه چای سیب و پرداخت سنتی هزینه خرید خود به لیر ترکیه رهایی پیدا میکنید.
 
خیابانی جهت عکاسی از جاهای دیدنی


اگر به دنبال ایده آل ترین خیابان برای عکاسان مبتدی و باتجربه که می خواهند نگاه عمیق تری به زندگی روزمره مردم در قلب شهراستانبول داشته باشند بگردید قطعا باید ازخیابان استقلال استانبول شروع کنید و همینطور به سمت برج گالاتا و مکانهای تاریخی مهم گذشته بروید و با بینش مردم محلی به زندگی در این شهر بزرگ آشنا شوید.
 
موزه درویش حیران یکی از جاهای دیدنی استانبول


موزه مولوی، سندی بر سرسپردگی خاص دراویش استانبول است که به نمایش لباسها، ابزار و کتاب های آنها به عموم مردم می پردازد.  آنها همچنین می توانند در تالار مخصوصی مراسم باستانی رقص سما که مخصوص دراویش هست را از نزدیک ببینند. این موزه، باعث می شود تا به درک نسبتا خوبی در مورد فرقه ی صوفیه در اسلام و همچنین پیروان جلال الدین رومی یکی از بزرگترین شاعران جهان برسید.
 
مجسمه استقلال در خیابان استقلال استابول ترکیه


بنای مجسمه در خیابان استقلال استانبول میدان تکسیم قرار دارد و نشان دهنده ابعاد جنگ استقلال ترکیه است بسیاری از ترک ها برای آن احترام خاصی قائل هستند. این مجسمه در سال 1928 ساخته شد و بعضی برآوردها حاکی از آن است که در آخر هفته ها تا 3 میلیون نفر از کنار این مجسمه عبور می کنند.


 مجسمه خیابان استقلال


خیابان استقلال استانبول و گالری های نقاشی 


در کوچه های اطراف حومه خیابان استقلال، گالری های هنری مانند موزه پرا و نمایشگاه های کوچکتری مانند Misir Apartmani در منطقه گالاتا از هنرمندان معروف بین المللی و ترکی به نمایش گذاشته شده است.
 تور استودیو، یک تور پیاده روی را اجرا می کند که شما می توانید از تمامی این گالری ها دیدن کنید، اما مهمتر از آن این است که موزه پرا نیزمیزبان یکی از گران ترین نقاشی های ترکیه ای به نام مربی لاک پشت است که توسط عثمان بی حمدی کشیده شده است.
 
تور نقاشی خیابانی را از دست ندهید.
اگرهنوز هم هنر مورد علاقه شماست ولی به دلیلی نمی خواهید به گالری ها اطراف خیابان استقلال استانبول بروید، تورخیابانی ممکن است برای شما مناسب تر باشد. تورهای زیادی وجود دارد که به  درک منحصر به فرد شما از مناطق شهری استانبول با دیدن نقاشی های دیواری برجسته ترین هنرمندان مشهور خیابانی کمک میکند.
 
 
تفریحات شبانه خیابان استقلال استانبول ترکیه


 بارها، کلاب ها و غذا
خوردن و نوشیدن راه خود را به خیابان استقلال استانبول به دلیل وجود طیف وسیعی از فروشگاههای زنجیره ای شناخته شده غرب باز کرده است. ازفست فودهای برگر کینگ یا KFC گرفته تا غذاهای عجیب و غریب برای مشتریان جوان و از سوی دیگر تعداد زیاد رستوران های بزرگی که با سروغذاهای ارزان قیمت ترکی برای کسایی که با بودجه کمی به سفر پرداخته اند شکل گرفته و به همین ترتیب، رستوران های معتبر محلی که غذای گران قیمت را تهیه می کنند، اغلب نیاز دارد که از قبل رزرو شوند.
 شب هنگام در خیابان استقلال استانبول زمانی است که باید به خوشگذرانی در بارها و کلاب های آن پرداخت و از هر نوع موسیقی چه سنتی ترکی باشد و چه مربوط به سبک های غربی را گوش داد.  من در آن کلاب ها نبوده ام ولی  شنیدم که یکی از صحنه های پرطرفدار شبانه در خیابان استقلال استانبول در رستوران ۳۶۰ و بار و کلوپ شبانه آن می گذرد. ساختمان این رستوران که در قرن نوزدهم ساخته شده دارای منظره ای ۳۶۰ درجه از اطراف شهراستانبول است. در عوض، من خودم به برخی از بارهایی که در بین دانشجویان محبوب بوده رفته ام و به شدت مظنون به این موضوع بودم که خواننده از مواد مخدر استفاده کرده است. اما مطمئن هستم که پاساژ گل یا همان پاساژ چیچک خیابان استقلال با آن شکل خاص و ساختمان زیبا یکی از مواردی است که برای صرف غذا در شب حتما مورد توجه شما قرار می گیرد.البته این موارد را هم از دست ندهید  Alex's place, Propaganda  Münferi.

شب خیابان استقلال

 
 خیابانی فرانسوی و دیدنی های آن در خیابان استقلال استانبول


خیابان فرانسوی خیابان کوچک ولی یکی از جاهای دیدنی استانبول است که با فاصله کمی در خیابان استقلال ترکیه قرار گرفته اما این فاصله ارزش رفتن را دارد و هتل های زیادی جهت رزرو در آن وجود دارد.  در حال حاضر یکی از مناطق برجسته و محبوب برای گردشگران و یکی از اماکن دیدنی استانبول است که از یک خیابان در فرانسه الگو برداری شده است، اما انتظار نداشته باشید که غذای فرانسوی با خوش آمد گویی پیشخدمت فرانسوی را ببینید!  
موسیقی زنده در تمام طول تابستان، فضای رمانتیکی را ایجاد می کند با این حال که در تمام طول سال برای صرف غذا یا نوشیدنی باز است.
 البته توجه داشته باشید که علاقمند به شرکت در تظاهرات هستید!!! در مکان خوبی قرار گرفته اید
 درشهراستانبول، اگر مردم حرفی برای گفتن دارند، خیابان استقلال استانبول معمولا اولین جایی است که آنها آن جا را برای این کار استفاده میکنند. البته معروف ترین رویداد سالانه  Gay Pride march of Istiklal Avenue  که بیش از ده هزار نفر در سال 2012 حضور داشتند.
 در سال های گذشته اکثر اعتراضات صلح آمیز در خیابان استقلال روی می داد اما متأسفانه، اخیرا این وضع تغییر کرده است و از ماشین های آب پاش معمولا برای متفرق کردن معترضین استفاده می شود.  بنابراین اگر شما در خیابان استقلال استانبول هستید و شاهد یک تظاهرات هستید، در جهت مخالف حرکت کنید.


 رستوران خیابان استقلال

توضیحات تکمیلی از خیابان استقلال استانبول را برای شما جمع آوری کرده ایم که میتوانید مطالعه نمایید.


رزرو هتل استانبول در خیابان استقلال
چند هتل خوب در خیابان استقلال وجود دارد، اما باید بخاطر داشته باشید که ممکن است تعدادی از آن ها بسیار شلوغ باشد اما بهترین هتل ها در اطراف خیابان استقلال istnaburg efes.hotel grand hisar.cihangir hotel نام دارد. برخی از مواردی که ما به شما توصیه میکنیم شامل grand hisar hotel . grand papius hotel  و Adahan Istanbul می شود.
 
چگونه به خیابان استقلال استانبول برویم


اگر با مترو یا اتوبوس به میدان تکسیم استانبول بروید و مسیر خود را با تراموا به Karakoy ادامه دهید، از جایی که می توانید خود را به میدان Tünel برسانید و از آن عبور کنید به خیابان استقلال می رسید.  یکی از لذت بخش ترین راه های دیدن خیابان استقلال استانبول، سوار شدن به Nostaljik Tramway قرمز جذاب است که طول خیابان را بالا و پایین می رود و قطعا عکس های آن را دیده اید و این ترن قرمز تبدیل به یکی از جاهای دیدنی استانبول شده است.از مترو میدان تکسیم چند قدم بیشتر تا خیابان استقلال راه نیست.

نظرات

توسط روشن 18 Jun 2020 (خیابان استقلال استانبول) :
(5/5

خیابان پر جنب و جوش استقلال استانبول

خیابان استقلال استانبول یکی از شلوغ ترین و باحال ترین خیابان های استانبول و باعث میشه شب ها در هتل حوصلتون سر نشه و تا دیر وقت پیاده روی کنید و از مغازه هاش سر بزنید. من خیلی خیابون استقلال استانبول دوست دارم.