New خیابان بغداد استانبول

خیابان بغداد استانبول

1بیشتر بدانید

خیابان بغداد استانبول

خیابان بغداد واقع در قسمت آسیایی استانبول و بخش مهمی از شهر استانبول ترکیه است که زندگی بسیار خوبی را برای افراد ساکن در این شهر به ارمغان می آورد.خیابان Bagdat به داشتن مغازه های پوشاک و پر زرق و برق که از برند های معروف محلی و بین المللی و هتل های فراوان برای رزرو، مشهور است.اطلاعات کامل تر از خیابان بغداد را در قسمت پایین مطالعه نمایید.

More details

خدمات

نظرات و امتیازات

تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این هتل ثبت نگردیده است
با زبان فارسی

خیابان بغداد را هتل های مختلفی که خوشبختانه در لیست رزرو هتل استانبول ما ، مراکز خرید، فروشگاههای بزرگ، رستورانهای محلی و بین المللی و غذاهای لذیذ و بسیاری اماکن دیدنی استانبول به وجود آورده اند. غذاهایی که جوانه های چشایی شما را بارور می کند! همچنین برخی از کافه ها و بارها برای کسانی که دوست دارند همه چیز را به طور اتفاقی و راحت میل کنند به وجود آمده است. اکثر فروشگاه هایی که در خیابان بغداد وجود دارند، تقریباً به صورت روزانه باز هست و این به گردشگران و خریداران فرصتی می دهد تا گزینه های خرید خود را با خیال راحت تری انتخاب کنند. حتی این مغازه ها و فروشگاه ها بعد از ظهر یکشنبه که اکثر فروشگاه ها بسته هستند ، باز هستند.

خیابان بغداد 6 کیلومتر مسافت دارد و تقریباً به صورت موازی با ساحل دریای مرمره قرار گرفته است.دسترسی آسان به حمل و نقل عمومی بعد از گذراندن زمان کوتاهی از پیاده روی در خیابان یکی از جنبه های مثبت این خیابان استانبول است شاید به همین دلیل است که ایرانیان تمایل به خرید خانه در خیابان بغداد را دارند.

خیابان بغداد استانبول

چند دلیل برای رزرو هتل در خیابان بغداد استانبول

خیابان بغداد در مال تپه واقع شده است و نام "Bagdat" به معنای واقعی کلمه از کلمه "بغداد" گرفته شده است. این خیابان یک طرفه است و می توان همتای آن را خیابان استقلال استانبول در نظر گرفت که خیابانی با اهمیت است و با استانداردهای بالایی که دارد در سمت اروپایی شهر قرار دارد. این خیابان همیشه حتی در روزهای وسط هفته نیز شلوغ است و زندگی در آن جریان دارد، هرچند که در آخر هفته این خیابان به عنوان محلی پر زرق و برق و پر انرژی فضایی متمایز را برای گردشگران به ارمغان می آورد. با وجود اینکه این خیابان دارای فضایی شهری و مدرن است، درختان قدیمی را در دل خود جای داده که به مغازه های اطراف آن زیبایی غیر قابل وصفی بخشیده است. در کنار برخی از بهترین رستوران ها، اقلامی از بهترین مارک های معروف دنیا در فروشگاهها ارائه می شود. این خیابان همچنین دارای لوکس ترین نمایشگاه های اتومبیل و شعب بانکی استانبول است. خیابان بغداد یک مرکز خرید بزرگ در فضای باز است به عنوان مرکز معاملات و مذاکرات برای کسانی که عاشق خرید هستند شناخته میشود.

خیابان بغداد استانبول

جوانان از خیابان بغداد به عنوان محلی برای تعطیلات آخر هفته، تفریحات شبانه و گذراندن وقت در کنار هم استفاده می کنند. یک عادت فرهنگی قدیمی در خیابان بغداد، مسابقات خیابانی است که در دهه 1960 وجود داشت. مردان ثروتمند جوان با اتومبیل های عضلانی و اسپرت وارداتی خود زندگی پرمخاطره و اشرافی خود را به مردمی که فقط از راه دور آنها را تماشا می کردند نشان می دادند. ولی هم اکنون به دلیل گشت های شدید و منظم پلیس اینگونه سیرک ها تمام شده است! تراموا فقط در شمال خیابان قرار دارد و می تواند شما را از یک نقطه در منطقه به نقطه ای دیگر منتقل کند. همچنین کشتی های سنتی ترکیه مسافران را به شیوه حمل و نقل دریایی به ضلع اروپایی شهر استانبول و جزایر پرنسس منتقل می کنند.

شواهد تاریخی نشان می دهد که خیابان بغداد یک اتصال جاده ای است که قسطنطنیه را به آناتولی در دوره بیزانس و عثمانی متصل می کرده است. این جاده برای اهداف تجاری و نظامی مورد استفاده قرار می گرفت و پس از باز پس گیری این شهر توسط سلطان مراد چهارم در سال 1638 توسط او این خیابان به نام بغداد نامگذاری شد. در دوره عثمانی، مساجد و سرویس های بهداشتی در طول جاده برای مسافرانی که به شهر وارد یا از آن خارج می شدند ساخته شده است. . بعدها که سلطان عبدالحمید دوم به قدرت رسید، برخی از وزرا، مقامات عالی رتبه و بازرگانان ثروتمند برای اینکه در نزدیکی کاخ بمانند، زمینهای اطراف خیابان را خریداری کردند. به این خاطر عمارتهای لوکس چوبی در این خیابان ساخته شد و برخی آنها هنوز هم سرپای خود ایستاده اند. قبل از شروع جنگ جهانی اول، خیابان با سنگ فرش پوشیده شده بود و سپس از تراموا برای حمل و نقل استفاده می شد. تا دهه 1960 ، خانواده های ثروتمند شهر استانبول از منطقه اطراف خیابان بغداد به عنوان تفرجگاه تابستانی استفاده می کردند و در کل خرید خانه در خیابان بغداد استانبول ارزان و ساده نیست.

 خیابان بغداد استانبول

امروزه خیابان بغداد به طور گسترده برای مراسم رژه فرهنگی که در شامگاه روز جمهوری ترکیه برگزار می شود و در روز 29 اکتبر هر سال مورد استفاده قرار می گیرد. این خیابان اساساً مرکز جشن های منطقه آسیایی استانبول است که مردم در آنجا برای جشن گرفتن دور هم جمع می شوند. رویداد های ورزشی یا تعطیلات ملی، آواز خوانی و رقصیدن در این خیابان گرد هم جمع شده است. جالب اینجاست که کشورهایی مانند مصر و سنگاپور هم به این نام خیابانی دارند.

بهترین راه رسیدن به خیابان بغداد استانبول؟

اگر اقدام به رزرو  هتل استانبول در میدان تکسیم کرده اید و در فکر رفتن به خیابان بغداد استانبول و دیدن جاهای دیدنی استانبول هستید، در ابتدا از اتووبس های موجود در میدان تکسیم به کادیکوی رفته و از سپس با ون به خیابان بغداد بروید . همچنین میتوانید از اسکله امین اونو یا بشیکتاش با ( لنج/ کشتی ) به اسکله کادیکوی رفت سپس با تاکسی یا دلموش به خیابان بغداد بروید بنابراین مسیر رفتن به این خیابان بسیار راحت است.

نظرات

اولین کسی باشید که نظرتان را بنویسید !