New قسمت آسیایی در استانبول

قسمت آسیایی در استانبول

1بیشتر بدانید

قسمت آسیایی استانبول ترکیه

جاذبه های گردشگری زیادی در تور استانبول برای دیدن وجود دارد.منظقه اروپایی استانبول از جاذبه های اصلی و مکان های دیدنی کشور ترکیه به حساب می آید زیرا بسیاری از مکان های تاریخی، کاخ ها، موزه ها و غیره در آن قرار دارد.

قسمت آسیایی استانبول نسبت به قسمت اروپایی آن از جذابیت کمتری برخوردار است ولی با این وجود گشتن و سیاحت در این قسمت خالی از لطف نیست.

More details

خدمات

نظرات و امتیازات

قسمت آسیایی استانبول به عنوان یکی از اماکن دیدنی در شهر استانبول برای مسافران تور استانبول و خوابگاه شهر شناخته می شود چرا که استانبولی ها به علت تراکم کسب و کار و مشاغل در قسمت اروپایی کار می کنند و این مشکل روز به روز به قسمت آسیایی در حال حرکت است. همچنین اعتقاد بر این است که یک سبک زندگی واحد در بین دو قسمت وجود دارد. حتی اگر تفاوتهایی در شیوه زندگی مردم وجود نداشته باشد، به دلیل مسایل جغرافیایی، تاریخی، کسب و کار، افرادی وجود دارد که حس غریب بودن را از طرف دیگر دریافت می کند.

قسمت آسیایی استانبول

کارهایی که درقسمت آسیایی ترکیه باید انجام دهید.

به Çamlıca Tepesi (هیل) بروید تا یک فنجان چای عالی و منظره دیدنی بسفور را از دست ندهید.

به تماشای بازیهای فنرباغچه در ورزشگاه Şükrü Saraçoglu قسمت آسیایی استانبول بروید مخصوصا وقتی دربی تیم های فنرباغچه و گالاتاسرای در جریان است.

پس از خوردن یک غذای خوشمزه در raki-balık در Anadolukavağıتا قلعه یوروس پیاده بروید.

برای صبحانه به نزدیکی فانوس دریایی جایی در کنار صخره معروف قسمت آسیایی بروید.

برای شنا و حمام کردن به Şile یا آقا بروید.

به یکی از رستوران های فضای باز kendin pişir kendin ye یا Poyrazköy بروید، جایی که شما می توانید در این رستوران غذاهای کبابی خود را سفارش دهید.

رستوران قسمت آسیایی استانبول

برای قایقرانی به رودخانه Ağva بروید.

خوردن صبحانه در نزدیکی مارینا در فنرباغچه را از دست ندهید.

تجربه خوردن یک بستنی عالی داشته باشید و با دوستان خود در تور استانبول باغ های شهر قدیمی، جزایر پرنس ومنطقه فنرباقچه قسمت آسیایی استانبول چای یا قهوه بنوشید.

به Büyükada بروید، یک بطری روغن زیتون بخرید، به کلیسای Aya یورگی بروید،در آنجا یک شمع روشن کنید در رستوران فضای بازآنجا غذا میل کنید و از دیدن مناظرشگفت انگیز دریای مرمره و شهراستانبول لذت ببرید .

به کالپازانکایا در Burgazada (جزیره دوم) بروید واز رستورانهای آنجا استفاده کنید.

برای رفتن به پیک نیکی هیجان انگیز به Heybeliada (جزیره سوم) قبل از عزیمت به Buyukada بروید.

نشستن در کافه چنارالته در نزدیکی ایستگاه کشتی در Kanlıca را از دست ندهید.

صرف صبحانه در کافه Çınaraltı جزیره Çengelköy البته بعد از انجام بازی تخته نرد در تعطیلات آخر هفته لذت خاص خود را دارد.

به خیابان بغداد قسمت آسیایی استانبول ترکیه بروید.

پیاده روی و دوچرخه سواری از قسمت خط ساحلی فنرباغچه به بوستنچی را از دست ندهید.

به وسیله مترو خود را به Haydarpaşa برسانید و با کشتی به Karakoy بروید و در رستوران Haydarpasa Gar با مسافران قسمت آناتولی استانبول غذا بخورید.

به قنات Lokantasi در Uskudar بروید و به Fethi Pasa Korusu بروید تا همراه با خوردن چای و قهوه از تنگه بسفور عکسای نابی را بگیرید.

برای صرف صبحانه یا شام به Hidiv Kasrı در Kanlıca بروید.

 

قسمت آسیایی استانبول و بازارهای محلی آن :

بازار روزهای سه شنبه Kadıköy قسمت آسیایی

اگر سه شنبه یا جمعه در شهر به دنبال جاهای دیدنی استانبول هستید، بازار معروف روزهای سه شنبه یک مکان دیدنی در استانبول قابل توجه برای ماجراجویی در تور استانبول بازارهای محلی قسمت آسیایی استانبول است. این بازار از سال 1969 در Kadıköy برای خریداران محلی به وجود آمد و به طور طبیعی با شهر و جمعیت گسترش پیدا کردا. در نهایت در سال 2008، این محل قدیمی به منطقه ای مدرن به متراژ 47،000 متر مربع نقل مکان کرد.

بازار قسمت آسیایی استانبول

بازار روزانه Kadıköy قسمت آسیایی

اگر شما نمی توانید خود را در روز سه شنبه به بازار مربوط به آن روز برسانید می توانید در یکی از روزهای تور استانبول خود از بازار روزانه Kadıköyدیدن کنید. این مکان دیدنی در استانبول یک تجربه متفاوت در تور استانبول برای شما است اما لذتش کمتر از بازار روز های سه شنبه است اما به اسکله بندر خیلی نزدیک است. بعد از خروج از بندر ، از خیابان اصلی عبور کنید و سپس به سمت چپ بروید. اگر خود را در خیابانی پر از مغازه پیدا کردید، شما آنجا هستید و می توانید از تعداد زیاد مغازه های شیرینی پزی، کتاب فروشی ها و کافه ها و بارها برای شارژ باتری روحتان استفاده کنید.

بازار قسمت آسیایی استانبول

مقایسه قسمت آسیایی با قسمت اروپایی استانبول

قسمت آسیایی بزرگتر از قسمت اروپایی است.

قسمت اروپایی نسبت به طرف آسیایی استانبول تاریخی تر است.شهر قسطنطنیه، که در قسمت اروپایی قرار داشت،در دوران حکومت رومیان و عثمانیان مرکز شهر بود. یکی دیگر از دلایل اینکه چرا قسمت آسیایی از لحاظ تاریخی به گرد پای قسمت اروپایی نمی رسد این است که، به عنوان مثال، سنگ دیواره های تاریخی اطراف Kadikoy به سوی دیگر منتقل شده و در ساخت ساختمان های عمومی استفاده می شده است. بنابراین، ساختمان های تاریخی زیادی وجود ندارد که در سمت آسیایی قرار داشته باشند.

قسمت اروپایی همیشه مرکز تجارت و صنعت نامیده می شده است ولی قسمت آسیایی استانبول همیشه خوابگاه شهر بوده است.

قسمت آسیایی از قسمت اروپایی سبزتر است.

خطوط اتوبوس عمومی در قسمت اروپایی دو برابر بیشتر از طرف آسیایی است در حالیکه خطوط قطار قسمت آسیایی استانبول یک و نیم بار بیشتر از قسمت اروپایی است.

قسمت آسیایی استانبول بالاتر از قسمت اروپایی است و تپه هایی مانند آیدوس تپسی و کاملیکا تپسی از جاذبه های آن به شمار می رود.

خط ساحلی در قسمت آسیایی استانبول بهتر از قسمت اروپایی است. فضای بیشتری برای دویدن، دوچرخه سواری از در این قسمت وجود دارد که Kadikoy شروع می شود و در کنار فنرباغچه، Cadebostan، Bostanci تا Maltepe قرار می گیرد.

میزان آلودگی هوا در قسمت آسیایی استانبول کمتر از قسمت اروپایی اسانبول است.

تعداد هتل های قسمت اروپایی بیش از هتلهای قسمت آسیایی استانبول است، زیرا قسمت اروپایی مرکزی برای کسب و کار، تجارت و گردشگری است.

مراکز ورزشی و استادیوم ها بیشتر در قسمت آسیایی استانبول هستند.

قسمت اروپایی مراکز خرید بیشتری نسبت به قسمت آسیایی استانبول دارد.

اکثر کانال های تلویزیونی و مطبوعات در قسمت اروپایی قرار دارد.

طولانی ترین خط مترو در قسمت آسیایی استانبول متوقف شده است.

تفریحات شبانه استانبول در سمت اروپایی نسبت به قسمت آسیایی استانبول فعالتر است.

مدارس نظامی بیشتر در قسمت آسیایی وجود دارد.

در قسمت آسیایی بزرگترین گورستان استانبول وجود دارد که در سرتاسر ترکیه بی نظیر است .

دانشگاههای بیشتری در قسمت اروپایی نسبت از قسمت آسیایی استانبول وجود دارد.

در گذر از پل بسفور شما مجبور نیستید برای رسیدن به سمت اروپایی عوارض بپردازید در حالیکه شما باید برای رسیدن به سمت آسیایی استانبول باید عوارض پرداخت کنید.

اولین شهر ترک ترکیه در استانبول Anadoluhisari در سمت آسیایی استانبول است.

اولین مسجد ساخته شده در استانبول در کارکوی در سمت اروپایی استانبول است.

در هر دو قسمت یک فرودگاه بین المللی وجود دارد. آتلانتیک هالوامیانی درقسمت اروپایی و سابیه گیکن در قسمت آسیایی

در هر دو طرف، خیابانی محبوب وجود دارد.خیابان استقلال در قسمت اروپایی یک خیابان فرهنگی، تاریخی و جهانی است و در بین تخت جمشید و کاراکوی، خیابان بغداد در قسمت آسیایی استانبول از اهمیت برخوردار است.خیابان بسیار مدرنی که امروزه در بین مناطق Kadikoy و Bostanci واقع شده است. خیابان بغداد خیابان مدرن است، اما در واقع مسیری بسیار قدیمی برای مبارزات انتخاباتی ارتش روم و عثمانی است. به همین دلیل است که خیابان بغداد نامیده می شود.

نظرات

توسط روشن 18 Jun 2020 (قسمت آسیایی در استانبول) :
(3/5

یه گردش نیم روزی خوب

قسمت آسیایی استانبول تقریبا نصف روز وقتتون و میگیره و تور لیدرتون میبرن شمارو صبح منطقه آسیایی رو نشون میدن و چند تا جای مختلف واسه عکس گرفتن داره.قیمت تورش خیلی ارزونه اگر وقت اضافه داشتین پیشنهاد میدم قسمت آسیایی استانبول و ببینید.