New معرفی جزایر استانبول

معرفی جزایر استانبول

1بیشتر بدانید

جزایر پرنس (آدالار) استانبول

مجمع الجزایری در دریای مرمر که پناهگاه کوچکی برای رهایی از همهمه و شلوغی شهر استانبول و یکی از بهترین اماکن دیدنی استانبول به شمار می رود و محل خوبی برای استراحت و لذت بردن شما گردشگران و مسافرین تور استانبول عزیز از طبیعت است.در جزایر استانبول هتل های زیادی نیز برای اقامت وجود دارند.

More details

خدمات

نظرات و امتیازات

جزایر 9 گانه دریای مرمره را به این جهت جزایر پرنس استانبول می نامند زیرا در طول دوران گدشته رومیان، شاهزاده های ریاکار را به صومعه های این جزایر تبعید می کردند.آنجا سپس به مقصد آخر هفته های مورد علاقه سلاطین عثمانی تبدیل شد و حتی امروزه نیز ویلاهای بسیاری که به سبک ویکتوریا ساخته شده اند و هم اکنون جزو جاهای دیدنی استانبول به حساب می آیند را پیدا خواهید کرد.

در طول تابستان توصیه می کنیم که در روزهای وسط هفته به جای تعطیلات آخر هفته به آنجا بروید زیرا مردم محلی و گردشگران آنجا را مورد حمله قرار می دهند.

چهار جزیره اصلی مجمع الجزایر پرنس استانبول (Büyükada، Heybeliada، Burgazada و Kinaliada) توسط کشتی از Kabatas در ساحل اروپا و Kadikoy و Bostanci از طرف آسیا قابل دسترسی است.

یکی از جنبه های جالب جزایر پرنس استانبول ترکیه در این است که مجمع الجزایر یک ترکیب قومی و فرهنگی واقعی از مردم ترکیه است، هر جزیره دارای جامعه مذهبی مخصوص به خودش بود.

Kinaliada محلی برای تعطیلات اسقف ارامنه و ارمنیهای استانبول، Burgazada جزیره ای مخصوص ماهیگیران یونانی Heybeliada جزیره برای یونانیان "بورژوازی" قسطنطنیه ، و در نهایت بزرگترین جزیره، Buyukada، در میان یهودیان و اروپا ییان استانبول تقسیم شده بود، هرچند از هر کدام از این جوامع در هر جزیره ای وجود داشت امروزه شما می توانید کنیسه ها، کلیساها و مساجد فعالی را در همه جای این جزایر پیدا کنید.

جزایر پرنسس استانبول

کشتی و قایق جزایر پرنس استانبول

برای کشف و شنا کردن در اطراف هر کدام از این جاذبه های دیدنی استانبول در جزایر 9 گانه کوچک و پنهان در دریای مرمره، پیشنهاد می کنیم از قایق هایی که روزانه به جزایر پرنس استانبول رفت و آمد می کنند و همینطوراز کشتی ها و قایق های بادبانی استفاده کنید.

حمل و نقل مخصوص در جزایر پرنس استانبول

ورود و استفاده از وسایل نقلیه موتوری در همه جزایر پرنس استانبول ممنوع است، به طوری که شما فقط می توانید از کالسکه (fayton) استفاده کنید آنها همان تاکسی های جزایر هستند.برای هر قسمت قیمت ثابتی وجود دارد البته بسته به جایی که می خواهید بروید.

جزیره پرنس استانبول

شما همچنین می توانید درجزایر دوچرخه اجاره کنید، قیمت اجاره هر دوچرخه ساعتی بین 25 لیرتا 10 لیر ترکیه در روز است، شما باید یک مدرک شناسایی را به عنوان سپرده نزد اجاره دهنده بگذارید.شرکت های اجاره دهنده دوچرخه معمولا نقشه های این جزیره را به صورت رایگان توزیع می کنند، فراموش نکنید که یکی از آنها را حتما دریافت کنید.

جزایر پرنسس

جزایر پرنس در استانبول ترکیه ویژگی های آن

شما می توانید با قایق (vapur) به صورت رایگان بین جزایر حرکت کنید، کشتی ها در هر جزیره اصلی که یکی از بهترین جاهای دیدنی استانبول است متوقف می شوند، بنابراین شما می توانید از تور کشتی جزایر پرنس استانبول استفاده کنید.

Buyukada طیف گسترده ای از خدمات را به بازدیدکنندگان ارائه می دهد. در خیابان معروف Cankaya با خانه های چوبی روبرو می شوید و یکی از آنها محل سکونت سیاستمدار روسی معروف لئون تروتسکی است.

یکی دیگر از مکانهایی که نباید از دستشان دهید، کلیسا ارتدکس یونگی (سنت جورج) است. این جاذبه اصلی جزیره است، که در بالای بالاترین تپه Buyukada واقع شده است، و منظره دیدنی و خیره کننده ای از مجمع الجزایر پرنس و شهر استانبول ترکیه را در اختیار شما قرار می دهد.

این جزیره دارای دو تپه است که شما می توانید در بالای اولین و نزدیکترین تپه به روستای هریستو (عیسی در یونانی)، ساختار چوبی عظیمی پیدا خواهید کرد که مردم محلی آنرا بزرگترین در نوع خود در اروپا می دانند. این ساختار در اصل برای هتل و کازینو طراحی شده بود، اما طرح آن را شد و به ساختمانی برای یتیمان یونانی تبدیل شد. هنگامی که جمعیت یونانیان در قرن بیست و یک در کشور ترکیه رو به کاهش نهاد، درهای یتیم خانه بسته و در حال حاضر رها شده است.

جزایر پرنسس 1

 اسم جزایر استانبول و بهترین آنها

Buyukada پر از گنجینه های کوچک است، تنها در یک ساعت قایقرانی می توانید از هرج و مرج ساحلی استانبول رها شوید و به یک محیط زیبا و طبیعی کاملا متفاوت بروید.

جزایر دیگرهم که شامل اماکن دیدنی استانبول می شوند نیز ارزش رفتن دارند، به ویژه اگر در اواسط هفته به مجمع الجزایر سفر کنید، آنها را ساکت تر و آرم تر می بینید.Heybeliada دومین جزیره بزرگ جزایر پرنس استانبول و احتمالا طبیعی ترین آنها نیز هست، علاوه بر پوشش سرسبز خود، خانه های چوبی زیبا، یک صومعه ارتدوکس یونانی را در بالای جزیره ، موسسه الكتریك ارتدكس Halki وموسسه آموزش عالی برای تدریس مذهب ارتدکس را نیز در خود جای داده است.

Burgaz سومین و بزرگترین جزیره از مجمع الجزایر پرنس استانبول است، در این جزیره آرام شهروندان یونانی امپراتوری عثمانی زندگی می کردند. این جزیره در ترکیه Burgaz و Antigoni در یونانی نامیده می شود، بورگاز به معنای "قلعه" در ترکی است.

جزایر پرنسس 2

Kınalı کوچکترین جزیره از چهار جزیره اصلی مجمع الجزایر پرنس استانبول است که دارای کمترین پوشش جنگل است. Kinaliada به معنی جزیره (آدا کینا) است که با توجه به رنگ آبی آبهای اطراف آن برایش انتخاب شده است.

نظرات

توسط روشن 18 Jun 2020 (معرفی جزایر استانبول) :
(5/5

حتما از جزایر دیدن کنید.

استانبول یه طرف جزایرش یه طرف.واقعا آرامش بخش و دیدنی هستند.ما با تور لیدر خوبمون که اسمش مسعود بود رفتیم و این جزایر و دیدم. من که راضی بودم مخصوصا جزیره بویوک آدا.