New معرفی خیابان آکسارای استانبول (Aksaray)

معرفی خیابان آکسارای استانبول (Aksaray)

1بیشتر بدانید

خیابان آکسارای (Aksaray) استانبول

به معنای واقعی کلمه "کاخ سفید" استانبول ترکیه است. آکسارای بخشی مدرن ازمنطقه فاتیح استانبول است که با بسیاری از هتل ها و مغازه ها، که بیشتر در داد و ستد تجاری با روسیه و رومانی هستند پر شده است.در Aksaray ایستگاه خط یک مترو استانبول وجود دارد که از Yenikapı به تکسیم و شیشلی میرود.

اطلاعات کامل تر از ین خیابان شلوغ را در قسمت پایین مطالعه نمایید.

More details

خدمات

نظرات و امتیازات

تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این هتل ثبت نگردیده است
با زبان فارسی

از خیابان آکسارای استانبول بیشتر بدانید:

منطقه آکسارای(aksaray) به عنوان یک هاب برای قاچاق غیر قانونی زنان جوان از رومانی، مولداوی و اوکراین شناخته شده است. بعضی گزارش ها در رسانه های ترکیه ادعا می کنند که این محله به ویژه در معرض فحشا قرار دارد؛ زیرا این منطقه یک ناحیه بی طرف است که در حوزه استحفاظی پلیس پایتخت، فاتیح و امینونو قرار نمیگیرد.

خیابان آکسارای منطقه ظعیف تری نسبت به تکسیم و شیشلی میباشد و تفریحات شبانه سالم رونق کمتری در این خیابان دارد.معمولا مسافرین این منطقه برعکس خیابان تکسیم شب ها برای استراحت به رزرو هتل استانبول اقدام می کنند تا پیاده روی در خیابان های تاریک آکساری.

به نظر اکثر بازدید کنندگان خیابان آکسارای استانبول ترکیه از نظرحمل و نقل کاملا بی نظم و شلوغ است به حدی اگرخود را از طریق تراموا به ایستگاه اتوبوس و یا فرودگاه برسانید خواهید دید هنوز مقدار عظیمی از ترافیک در اطراف شما در جوش و خروش است.

هتل های ارزانی همچون هتل گرند میلان و یا مارینا سیتی در خیابان آکسارای نزدیک مترو و بازار های عمده فروشی لباس در استانبول قرار دارند.

در آکسارای خیابانی وجود دارد که بالاتر از والدن سلطان کامی از منطقه لالعلی به سمت واتان كادسی زیبا و چشم نواز که به وسیله ی دیوارهای شهر از توپکاپی جدا شده منتهی میشود.

به چند دلیل شما باید درآکسارای استانبول توقف کنید:

اول، Valide Sultan Cami مجلل که به تازگی بازسازی شده وارزش نگاه کردن سریع را دارد در آنجا وجود دارد.

سلطان ولید خیابان آکسارای

دوم، مجموعه ای از رستورانهای کوچک که امکان خوردن بسیاری از غذاهای خوشمزه و تند که متعلق به جنوب شرق ترکیه است برای شما فراهم شده است.

Ordu Caddesi

این مکان که در خیابان آکسارای استانبول قرار گرفته و تعدادی از اماکن دیدنی استانبول در آنجا قرار دارد می تواند بر روی نظر شما درباره رزرو هتل استانبول اثر مثبتی بگذارد.Valide Sultan Cami در سال 1871 برای مادر سلطان عبدالعزیز طراحی شده است، ساختمانی برجسته و چشمگیر با معماری "عثمانی" مربوط به اوایل قرن 18 که باعث میشود تا شما به سادگی از آن نگذرید. این مسجد که به سبک باروک ساخته شده است دارای تزئینات بسیار زیاد در اطراف پنجره ها، گنبد کوچک و دو مناره نسبتا باریک است.در نگاه اول به نظر می رسد که همه فضای داخلی آن از سنگ مرمر پوشیده شده و این مسئله یک چشم انداز خیره کننده درپیش چشم شما پدید می آورد.

خیابان آکسارای

از داخل، برجسته ترین ویژگی ساختمان دیوارهای بلند و کشیده است که شامل چهار آبنما و یک دروازه است که در زیر پوسته اصلی ساختمان قرار دارد.

Vatan Caddesi

این ناحیه آکسارای ترکیه پس از پایان سلطنت سلطان ولید ، به عنوان انجمن رومی استفاده میشد، اما امروزه فقط یک تقاطع پرترافیک است که احتمالا روزی حفاری می شود تا ارتباط مستقیمی بین تراموا و مترو برقرار شود.

اگر تصمیم گرفتید به سمت وطن کادسی در غرب آکسارای پیاده روی کنید، کلیسای زیبای بیزانس کنستانتین در پیش چشمان شما خودنمایی میکند که در طرف Fenarı İsa Cami سمت شمالی جاده قرار دارد. این یکی از قدیمی ترین سازه های مذهبی است که درمنطقه آکسارای شهر استانبول قرار داشته و متعلق به قرن بیست و یکم است. بخش اصلی آن در سال 907 توسط Constantine Lips ساخته شد و به خدای مقدس (Theotokos Panachrantos) لقب گرفت.در قرن 15 میلادی کلیسا به محلی برای دراویش تبدیل شد ولی امروزه از آن به عنوان مسجد استفاده میشود.

کلیسا خیابان آکسارای

اگر شما نیز در هتل های خیابان آکسارای اقامت کرده اید یا در سفر خود به استانبول از جاهای دیدنی این خیابان بازدید کرده اید نظر خود را برای ما بنویسید.

نظرات

اولین کسی باشید که نظرتان را بنویسید !