New معرفی خیابان شیشلی (sisli)

معرفی خیابان شیشلی (sisli)

1بیشتر بدانید

خیابان شیشلی استانبول کجاست؟

تا سال 1800، شیشلی یا sisli بخشی از حومه شهر استانبول محسوب می شدکه برای کشاورزی و سپری کردن اوقات فراغت استفاده میشد.فرهنگ فرانسوی تأثیر مهمی در این منطقه از شهر استانبول داشته بطوریکه باعث بوجود آمدن خیابان های پهن و بزرگ با ساختمان های سنگی و سقف های بلند و بالکن های فرفورژه بودند ولی الان به یکی از خیابان های دیدنی استانبول تبدیل شده، در پایین صفحه بیشتر بخوانید.

More details

خدمات

نظرات و امتیازات

تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این هتل ثبت نگردیده است
با زبان فارسی

منطقه شیشلی استانبول را بیشتر بشناسید

شیشلی در آنموقع شامل طیف وسیعی از یهودیان، یونانیان و ارامنه و همچنین بعضی از ترک هایی بود که در آن زندگی میکردند.در اواخر قرن نوزدهم، شیشلی، یکی از اولین مناطق با خطوط راه آهن، برق و گاز طبیعی بود. یتیم خانه ی Darülaceze و بیمارستان بزرگ Şişli Etfal در این دوره، و همچنین مدارس فرانسه از سنت میشل و Notre Dame de sion ساخته شده اند.ولی هم اکنون بهترین یکی از بهترین خیابان های استانبول برای رزرو هتل میباشد.

خیابان شیشلی

در منطقه شیشلی استانبول خرید کنید

منطقه (شیشلی،Şişli) زیرساخت های حمل و نقل عمومی و امکانات رفاهی مناسبی وجود داردکه بارزترین آنها مراکز تجاری و خرید است. جاده اصلی شیشلی تا آسمان خراش ها Mecidiyeköy، Gayrettepe، Levent کشیده شده است. بزرگترین مرکز خرید اروپا و دومین فروشگاه بزرگ شهر استانبول Cevahir İstanbul، در اینجا قرار دارد. با توجه به گذشته و کیفیت پایدار بعضی از محله ها، این منطقه برای بسیاری از افراد مملو از فروشگاههای بزرگی است که در منطقه شیک و جذاب نیشانتاشی شیشلی استانبول واقع شده است.

مردم نیز برای تحصیل به شیشلی می روند؛ این مرکز شهر استانبول دارای برخی دانشکده های شناخته شده و تعداد زیادی از دانشجویان و دانش آموزان و مدارس شبانه است که برای تحصیل در رشته های دانشگاهی یا برای ورود به مدرسه و یا برای یادگیری زبان انگلیسی تشکیل شده است.بسیاری از کافه ها و رستوران ها در شیشلی به گونه ای تاسیس شده اند که ویژگی اصلی آنها سرو غذاهای سریع برای دانشجویان است.هم چنین رستوران های لاکچری نیز برای مسافرینی که در این خیابان هتل رزرو کرده اند وجود دارد.

خیابان شیشلی 2

 

منطقه شیشلی ( Şişli ) استانبول و خیابان های آن

محله تتوالا  Tatavla شیشلی

این منطقه عمدتا خانه های چوبی ای دارد که در سال ۱۹۲۹تعداد ۲۰۷مکان آن در آتش سوخته است. پس از آتش سوزی، خیابان های سنگی باریک این منطقه از شیشلی استانبول در طول زمان با ساختمان های بتنی، کافه ها و مغازه ها بازسازی شده است. این منطقه باستانی دارای تاریخ طولانی است و بسیاری از خوانندگان، هنرمندان و بازیگران خانه ای در آن دارند.

محله تسویکیه Teşvikiye شیشلی

یکی از جذاب ترین مکان های مسکونی در استانبول است. یک منطقه هوشمند قدیمی با بناهایی که از ساختمان های کلاسیک اروپایی وام گرفته شده اند. از قرن نوزدهم به بعد، خانه ی بسیاری از نویسندگان (از جمله روزنامه نگار برجسته (عبدی) Ipekçi که در سال 1979 به قتل رسید)، سیاستمداران و تعداد زیادی از خانواده های برجسته استانبول وجود داشته اند، از جمله بعضی از نوادگان خانواده های لوانتین و یهودیان که بسیاری از آپارتمان های زیبای سنگی Teşvikiye در دوره عثمانی توسط آنها ساخته شده است. ساختمان برجسته و مسحور کننده Milli Reasürans یکی از زیباترین نماهای سنگ گچ قرن نوزدهم و یکی از بهترین نمونه های استانبول است که در آنجا واقع شده است.

 

محله نیشانتاشی Nişantaşı شیشلی

منطقه معروفی در شیشلی است که مربوط به قسمت Teşvikiye می شود، بسیاری از آپارتمان های آن Art Noveau است و بیمارستان آمریکایی، که یکی از بهترین بیمارستان های شهر استانبول نیز هست در اینجا قرار دارد.برای رزرو هتل استانبول این خیابان را توصیه میکنیم.

محله مجیدیه کوی Mecidiyeköy در منطقه شیشلی

منطقه بازرگانی و خرید در شمال شیشلی Şişli استانبول است که بازار اصلی برای تجهیزات کامپیوتری استانبول در آنجا قرار دارد. خیابان های باریک و ساختمان های اداری بلند که به تقاطع اصلی و ترمینال اتوبوس ختم میشود. خانه سامی یان، ورزشگاه باشگاه فوتبال گالاتاسرای، مرکز خرید Profilo، سینما و بولینگ و فود کرت در این منطقه قرار دارد. Antiques Bazaar، یک ساختمان بزرگ چند طبقه با ده ها فروشگاه عتیقه فروشی (بزرگترین نوع آن در استانبول) که در بین Mecidiyeköy و Kuştepe واقع شده است.

محله Okmeydanı شیشلی

منطقه ای در شمال منطقه شیشلی Şişli است که مکانی برای برخی از بیمارستان های بزرگ است. Darülaceze، Orphanageدر دوره عثمانی، در اینجا به سال 1896 ساخته شده است.

محله Pangaltı شیشلی

خانه سنت جیمز ارمنستان و کلیسای جامع روح القدس در آنجا واقع است.

منطقه شیشلی استانبول و جاهای دیدنی آن

موزه نظامی استانبول در منطقه شیشلی

موزه نظامی استانبول که هزار سال تاریخ نظامی ترکیه است در منطقه شیشلی قرار دارد. موزه ای برجسته و منحصر به فرد از نوع خود در جهان است که به صورت روزانه در روزهای دوشنبه و سه شنبه هر هفته باز می شود.

موزه آتا ترک در منطقه شیشلی

موزه آتاتورکیک موزه خانه تاریخی است که به زندگی مصطفی کمال آتاتورک، نخستین رئیس جمهور ترکیه، اختصاص داده شده است. این موزه در منطقه شیشلی در طرف اروپایی استانبول ترکیه واقع شده است.

موزه آتاتورک خیابان شیشلی

کاخ آیامامور نیز در منطقه شیشلی

یک کاخ تابستانی و امروزی برای حکومت عثمانی است که در استانبول ترکیه واقع شده است. این کاخ در سلطنت سلطان عبدالمشید (1860-1860) در منطقه شیشلیساخته شد. این کاخ تحت اداره کاخ های ملی ترکیه قرار دارد.

بنای یابود آزادی در منطقه شیشلی

بنای یادبود آزادی یا آزادی ابدی در منطقه شیشلی استانبول ترکیه و به یاد سربازان کشته شده در دفاع از پارلمان عثمانی در برابر پادشاهی ارتجاعی آن زمان ساخته شده است.

استادیوم تورک تلکام Türk Telekom در منطقه شیشلی

استادیوم Türk Telekom استادیوم فوتبال است که به عنوان زمین اصلی باشگاه Süper لیگ Galatasaray SK فعالیت می کند و در بخش چهارم سیرتانپای ناحیه سرایایر منطقه شیشلی قرار دارد و در سمت اروپایی استانبول ترکیه واقع شده است. این ورزشگاه چند منظوره توانایی میزبانی 52223 تماشاگر در طول بازیهای فوتبال را دارد.

سالن کنسرت جمال رسیت Cemal Reşit Rey

سالن کنسرتی که در محله هربیه منطقه شیشلی استانبول ترکیه است. این یکی از سالن های اصلی کنسرت کشور است، که برای اولین بار برای موسیقی کلاسیک طراحی شده است. این سالن متعلق به شهرداری متروپولیتن استانبول است و توسط شرکت تابعه شرکت "ختلور" اداره می شود. در مارس 1989 افتتاح شد و دارای ظرفیت 860 نفری است.

سالن تئاتر Cemil Topuzlu

یک سالن آمفی تئاتر معاصر است که در محله Harbiye از منطقه شیشلی استانبول ترکیه واقع شده است. این ساختمان در مقطعی مرکز کنوانسیون و نمایشگاه لطفی کردار بوده و در پشت هتل هیلتون استانبول بسفورس واقع شده است که در قسمت اروپایی شهر است.

تئاتر آتئیتی Cemil Topuzlu

مسجد Teşvikeye

مسجد Teşvikeye یک ساختار جدید و نظام مند از مساجد جدید ترکیه است که در محله Teşvikiye از منطقه شیشلی استانبول ترکیه واقع شده است.

منطقه شیشلی استانبول و مراکز خرید و سرگرمی آن

مرکز خرید، تفریحی و سرگرمی استانبول که به عنوان Şişli Kültür ve Ticaret Merkezi شناخته می شود، یک مرکز خرید مدرن است که در خیابان Büyükdere در منطقه شیشلی استانبول ترکیه واقع شده است. استانبول Cevahir افتتاح شده در 15 اکتبر 2005 بزرگترین مرکز خرید در اروپا است در بین سالهای 2005 تا 2011 بوده و یکی از بزرگترین ها در جهان است

مرکز خرید مترو سیتی AVM

که در تاریخ 30 آوریل 2003 افتتاح شد، یک مرکز خرید مدرن در خیابان Büyükdere در بخش تجاری و مالی منطقه شیشلی در استانبول ترکیه است که با اتصال مستقیم به ایستگاه متروی Levent، قرار دارد.

مرکز خرید پروفیلو

مرکز خرید پروفیلو، که در سال 1997 افتتاح شده است، یک مرکز خرید مدرن است که در بخش تجاری Mecidiyeköy منطقه شیشلی در استانبول ترکیه واقع شده است.

مرکز خرید الماس استانبول

الماس استانبول بلندترین ساختمان در حال ساخت در استانبول ترکیه است که در خیابان Büyükdere در منطقه تجاری مرکزی شیشلی شهر استانبول ساخته شده است. این اولین آسمان خراش فولادی کشور است. پس از تکمیل، 63 طبقه بالاتر از سطح زمین قرار میگیرد و ارتفاع 311 متری دارد.برج

برج استانبول سفیر

استانبول Sapphire یاSapphire، یک آسمان خراش واقع در منطقه تجاری مرکزی Levent درمنطقه شیشلی استانبول، ترکیه است.این بلندترین آسمان خراش استانبول و ترکیه در فاصله سالهای 2010 تا 2016 بوده و چهارمین ساختمان بلند در اروپا زمانی که ساخت آن در سال 2010 تکمیل شد.

برج سفیر خیابان شیشلی

مرکز  sabancy

یک مجموعه از آسمان خراش هایی است که شامل دو آسمان خراش واقع در نزدیکی خیابان Büyükdere در منطقه شیشلی ( Şişli) استانبول ترکیه است. بلندترین آسمان خراش در حال حاضر از مجموعه برج Akbank است.

در پایان این نکته را بگوییم که منطقه شیشلی استانبول مکان مناسبی برای اقامت و خرید است و میتوانید از ابتدای خیابان شیشلی با طی مسافت حدود 10 دقیقه پیاده روی به میدان تکسیم برسید. هتل های منطقه شیشلی به ترتیب ستاره برای شما توسط کارگزاری IST مشخص شده اند مطالعه نمایید.

نظرات

اولین کسی باشید که نظرتان را بنویسید !