New معرفی میدان تکسیم به همراه عکس (Taksim Square)

معرفی میدان تکسیم به همراه عکس (Taksim Square)

1بیشتر بدانید

میدان تکسیم استانبول

میدان تکسیم یا به قولی تقسیم، شناخته شده ترین مرکز شهر زیبای استانبول است.در گذشته میدان تکسیم به عنوان نقطه ای برای انتقلال خطوط اصلی آب از شمال استانبول و تقسیم آن به دیگر مناطق شهر استفاده می شد. شاید به همین دلیل باشد که میدان تکسیم استانبول نام خود را از مخزن سنگی بزرگی که در ضلع غربی میدان واقع شده و "taksim" که معنی "توزیع" در زبان ترکی را می دهد گرفته باشد.

More details

خدمات

نظرات و امتیازات

تاکنون هیچ نظر و امتیازی برای این هتل ثبت نگردیده است
با زبان فارسی

میدان تکسیم استانبول را بیشتر بشناسیم:

بسیاری از هتل ها و رستوران ها و اماکن دیدنی استانبول در میدان تکسیم یا خیابان استقلال که در نزدیکی آن قرار دارد وجود داشته و ترمینال اتوبوس محلی برای حمل و نقل عمومی و ایستگاه اصلی مترو در نزدیکی میدان قرار گرفته است.میدان تکسیم استانبول همچنین مکان اصلی رویدادهای شهر استانبول ترکیه در اعیاد نوروز ، رژه ها ،ژانویه، کنسرت های عمومی و نمایش های دیگر است.

مهمترین بنای یادبود شهر ترکیه در میدان تکسیم استانبول است که با نام بنای استقلال در ابتدای خیابان استقلال ایستاده است. این نقطه همچنین نقطه عطفی برای تراموا قدیمی استانبول به شمار می رود زیرا که تنها وسیله نقلیه مجاز در خیابان استقلال در کنار اتومبیل های رسمی (پلیس و دولتی) است.

بنای یادبود استقلال اثر تاریخی است که توسط مجسمه ساز ایتالیایی پیترو کانونیکا ساخته شده است و در سال 1928 افتتاح شد.آتاتورک، بنیانگذار جمهوری ترکیه کنونی کسی که به عنوان فرمانده کل ارتش و رهبری بزرگ در ترکیه توصیق می شود دستور ساخت آن را داده است. از زمان افتتاح این بنای تاریخی از آن به عنوان مرکزی برای مراسم رسمی استانبول یاد می شود.

تکسیم و جاهای دیدنی آن:

در کنار این بنای تاریخی و در آن طرف میدان تکسیم ترکیه، یک ساختمان بزرگ وجود دارد که مرکز فرهنگی آتاتورک است. در سال های ابتدایی جمهوری ترکیه، این ساختمان مکانی برای اجرای اپرا بود که پس از یک دوره ساخت و ساز طولانی 13 ساله به پایان رسید. در سال 1969 کاخ فرهنگی استانبول در آنجا افتتاح شد اما به دلیل آتش سوزی که در سال 1970 رخ داد آسیب بزرگی به ساختمان وارد شد اما در سال 1978 ساختمان دوباره مورد بازسازی قرار گرفت و نام آن را به عنوان مرکز فرهنگی آتاتورک تغییر دادند.چندین همایش ملی و بین المللی ، اپرا ، سمینارها ، نمایشگاه ها و نمایش های فوق العاده ای در این محل برگزار شد. به ویژه اجراهای تئاترهای دولتی استانبول، اپرا و رقص باله، ارکستر سمفونیک، گروه کرال موسیقی کلاسیک دولتی ترکیه و جشنواره بین المللی استانبول توانست تماشاگران زیادی را به خود جلب کند. این محل امروزه مجدداً مورد نوسازی قرار گرفت اما متأسفانه از سال 2008 بسته شده است.

در طی استفاده از برخی تورهای روزانه در شهر استانبول و دیدن اماکن دیدنی آنجا ممکن است فرصتی برای گذر از این میدان پر جنب و جوش داشته باشید.

هتل های ۵ستاره زیادی در چند قدمی میدان تکسیم وجود دارند مثل الیت ورد تکسیم، هتل هیلتون بوسفر یا هتل پوینت تکسیم که بسیار معروف میباشند ولی اگر تمایل به رزرو هتل های ارزانتر و تمیز در منطقه تکسیم دارید میتوانید از هتل های ۴ستاره استانبول مثل نیپون، تایتانیک سیتی، گرین پارک یا آوانتگارد استفاده کنید و اگر کیفیت هتل برای شما فقط در حد سپری کردن شب و بیشتر جنبه کاری دارد هتل های ۳ستاره استانبول در میدان تکسیم انتخاب ارزان و مناسبی میباشند مثل هتل نوا فلت، هتل فیده، هتل تکسیم تراست، یا استانبورگ افس وجود دارند.

دلیل علاقه مندی ایرانیان به رزرو هتل در میدان تکسیم استانبول:

شاید وجود هتل های زیاد و تنوع بالای هتل سه ستاره و چهار ستاره و پنج ستاره، همچنین گارانتی بودن سالیانه هتل های میدان تکسیم توسط کارگزار هتل های استانبول باعث شده آژانس های مسافرتی ایران برای مسافران خود هر گونه هتلی را با هر قیمتی که تمایل داشته باشند پیشنهاد دهند.

همچنین دسترسی راحت به خیابان استقلال که تا حدود ساعت 4 بامداد مملو از جمعیت است و زندگی و تفریحات شبانه در آن جریان دارد،دیگر دلیل محبوبیت میدان تکسیم (تقسیم) نزدیکی به مترو و مرکزیت این منطقه در شهر استانبول است که به شما این امکان را میدهد با طی مسافت دو یا سه ایستگاه مترو به سایر جاهای دیدنی استانبول برسید.

هتل های میدان تکسیم در کوچه های اطراف این میدان واقع شده اند و تعداد انگشت شماری از هتل ها دقیقا دور میدان قرار گرفته اند.

اگر شما نیز از این میدان خاطره یا نظری دارید برای ما در قسمت نظرات بنویسید.

نظرات

اولین کسی باشید که نظرتان را بنویسید !