New پارک مینیاتور استانبول

پارک مینیاتور استانبول

1بیشتر بدانید

پارک مینیاتوری استانبول و جاهای دیدنی آن

استانبول را در یک روز ببینید!

برای اینکه بتوانید کلیه اماکن تاریخی ، بناهای تاریخی و نقاط دیدنی استانبول را ببینید به زمان زیادی نیاز دارید. همین بس که برخی اعتقاد دارند که در کشور ترکیه ویرانه های تاریخی بیش از کل یونان وجود دارد.در اینجا  همه جاهای دیدنی استانبول 25 برابر  کوچک شده اند.اطلاعات تکمیلی در قسمت پایین مطالعه فرمایید.

More details

خدمات

نظرات و امتیازات

درباره پارک مینیاتوری استانبول

ساخت این پارک در سال 2001 آغاز و در سال 2003 توسط نخست وزیر رجب طیب اردوغان نخست وزیروقت ترکیه افتتاح شد.

پارک مینیاتور شامل 108 مدل از نقاط دیدنی مشهور ، ساختمان ها و ویرانه ها و اماکن دیدنی استانبول است. 45 مورد از آنها متعلق به جاهای دیدنی استانبول ، 45 ساختار دیگر از بقیه ترکیه و حدود 15 مدل ساخته شده توسط ترکان عثمانی است که در مرزهای سایر کشورها قرار دارند. کلیه سازه های ماکت دارای مقیاس 1/25 از اندازه اصلی آنها هستند.

فرقی نمی کند که شما یک خانواده ، زوج و یا تنها باشید، سخت نیست که پس از تماشای تمام پارک ، تحت تأثیر جاهای دیدنی استانبول قرار بگیرید.در پارک مینیاتوری میراث فرهنگ غنی ترکیه با ماکت های زیبایی نمایش داده می شود.این پارک در مساحتی 56 هکتاری در کنار ساحل شاخ طلایی واقع شده است. ایا صوفیه ، تئاتر آسپندوس ، مسجد سلیمانیه ، صومعه سوملا ، دودکش های پری ، کوه نمرود و شهر باستانی افسس از جمله آثار تاریخی و فرهنگی هنری این پارک هستند. همچنین یک پل کوچک وجود دارد که از پل بسفور در بین اروپا و آسیا کپی شده است.در این پارک امکاناتی از قبیل: خدمات اجاره اتوموبیل، رستوران و فروشگاه سوغات استانبول و همچنین پارکینگ وجود دارد.

پارک مینیاتور 1

برخی از بناهای موجود در پارک مینیاتوری استانبول

بنای تاریخی جمهوری ترکیه در میدان تکسیم و جاهای دیدنی استانبول :

در سال 1928 توسط مجسمه ساز ایتالیایی پیترو کانونیکا ساخته شد. سنگ های مرمر سبز و قرمز که در بنای تاریخی 11 متری به کار رفته است ، مرمر ایتالیایی است. تصویرآتاتورک هم بر اساس عکس های او که هنگام رفتن به کوکاتپه گرفته شده بود ساخته شده است. در طرف مقابل ترکیبی وجود دارد که آتاتورک ، اسمت اونانی و فویزی چاکماک را در بین ارتش و عموم مردم نشان می دهد.

ستون مار

به قرن 5 قبل از میلاد مسیح برمی گردد، این ستون مار مانند با ذوب اسلحه فارس ها به خاطر نماد پیروزی 31 شهر یونان در برابر ایرانیان ساخته شد. ستون اصلی 8 متر ارتفاع داشت اما امروزه 5.5 متر از آن باقی مانده است.

پارک مینیاتور 2

بقایای کوه نمرود

این بقایای پادشاهی کوماژه در کوه نمرود در کوهستانی به ارتفاع 2206 متر است. آثار باقیمانده به عنوان شگفتی هشتم جهان شناخته شده اند و متعلق به دوره بین 80 سال قبل از میلاد تا 72 میلادی است. در ضلع شرقی معبد کوه نمرود فضای روبازی وجود دارد که 8 سنگ تراشیده به بلندی 8-10 مترازخدایان شان و سرمجسمه های قرار گرفته است که بر روی تخت خوابها نشسته اند.

پارک مینیاتور 3

فرودگاه آتاتورک

در سال 1938 با نام Yeşilköy افتتاح شد واولین فرودگاه ترکیه است. نام این فرودگاه در سال 1985 به فرودگاه بین المللی آتاتورک تغییر یافت. در سال 1998 بازسازی شد و امروزه دارای سریعترین ترمینال بین المللی در جهان است. ترمینال می تواند 35 فراز و فرود را در ساعت پشتیبانی دهد.

پارک مینیاتور 4

کاخ چراغان

این بنا در سال 1872 توسط سلطان عبدالعزیز ساخته شده است. معمار آنجا پسر کاراته کالفا ، سرکیس بالین است. بیشتر از سنگ های قیمتی در ساخت و ساز آنجا استفاده شده است و بسیاری از قطعات ، از جمله دستگیره درها ، از نقره خالص ساخته شده بودند. این ساختمان که در سال 1987 بازسازی شد امروزه یکی از مشهورترین و بهترین هتل های استانبول است.

هزینه ورود به پارک مینیاتوری استانبول

هزینه ورودی بازدید کنندگان از پارک 15 لیر ترکیه است. شهروندان ترک 5 لیرهزینه کمتری پرداخت می کنندو دانشجویان می توانند با 3 لیر ترکیه وارد پارک شوند. این پارک در طول روزهای هفته و از ساعت 09:00 الی 19:00 در تعطیلات آخر هفته تابستان باز است.

پارک مینیاتور 5

چگونه به پارک مینیاتوری در استانبول برویم؟

برای رسیدن به پارک مینیاتوری توصیه می شود که با تاکسی از Eminonu (مرکز منطقه گردشگری) به آنجا بروید. به عنوان یک گزینه دیگر می توانید با اتوبوس از Eminonu به پارک مینیاتوری استانبول بروید. شماره اتوبوس 47Ç و 47 E ، دقیقاً از مقابل مینیاتور پارک عبور می کند.

نظرات

توسط روشن 08 Jul 2020 (پارک مینیاتور استانبول) :
(5/5

تفریحی سالم و خانوادگی در استانبول

پارک مینیاتوری استانبول و نمیشه با پارک های مینیاتوری ایران مقایسه کرد چه از لحاظ وسعت و چه از لحاظ جاهای دیدنی آن، پس حتما سر بزنید.