New پل های معروف استانبول

پل های معروف استانبول

1بیشتر بدانید

پلهای دیدنی و معروف استانبول ترکیه

هنگامی که می خواهید در شهر استانبول از تنگه ای عبور کنید، می توانید از پل های مختلفی که دو طرف دریا را به هم وصل می کند استفاده کنید.در استانبول، قسمت های آسیایی و اروپایی، و همچنین فاتیح، از طریق پل هایی که نمادهای بصری شهر هستند، به یکدیگر متصل شده اند.

در قسمت پایین به توصیف هرکدام از این پل ها که هر کدام جزو جاهای دیدنی استانبول نیز میباشند می پردازیم.

More details

خدمات

نظرات و امتیازات

پل بسفور استانبول

این پل معروف شهر استانبول که بر روی تنگه بسفور ساخته شده است در سال جاری میلادی به نام "پل شهدای جولای" به احترام به قربانیان غیرنظامی که هنگام مقاومت در برابر کودتا ترکیه شهید شدند تغییر نام پیدا کرده و به عنوان یکی از اماکن دیدنی استانبول به شمار میرود. پل بسفور استانبول به شکل معلق و به وسیله قطعات فولادی در بین سالهای 1970 تا 1973 به مدت 3 سال ساخته شده است. امروزه حدود 180،000 خودرو در هر دو جهت در شبانه روز از روی این پل زیبا عبور می کنند.

پل بسفور

پل سلطان محمد فاتح استانبول

این پل را می توان به عنوان "پل دوم بسفور" بشمار آورد. ساخت پل (FSM) در سال 1988 به پایان رسید و به افتخار سلطان محمد فاتح که در سال 1453 متولد شد و توانست قسطنطنیه را فتح کند نام گذاری گردید.این پل معلق فولادی از قسمت Kavacık در سمت آسیایی استانبول به سمت قسمت Hisarüstü در سمت اروپایی استانبول کشیده شده است.

پل گالاتا استانبول ترکیه

پل معروف دیگر استانبول، پل گالاتا است که در قسمت شاخ طلایی قرار گرفته است . نام این پل بصورت سمبل شهر چندین بار در ادبیات و هنرهای نمایشی ترکیه استفاده شده است.پل معروف گالاتا در قرن نوزدهم ساخته شده است. برای بازار ماهیگیران در هر طرف این پل باسكول های فولادی در نظر گرفته شده بود که اکنون به نماد شهر استانبول ترکیه تبدیل شده است. رستوران بالیك ekmek که غذاهای دریایی درآن سرو می شود در کنار این پل قرار دارد.شما می توانید با استفاده ازدستفروشان خیابانی، افرادی که از پل میگذرند و کشتی ها ماهیگیری، در کنار یکی از جالب ترین مکان های استانبول به خلق تصاویر ناب از زندگی روزمره مردم استانبول بپردازید.

پل گالاتا

پل متروی شاخ طلایی استانبول

یکی از سازه های جدید شهر استانبول، پل متروی شاخ طلایی استانبول است که در سال 2014 ساخته شده است و از طریق خط دو مترو بیوگلو را به خیابان فاتح متصل می کند. این پل معروف که یکی از جاهای دیدنی استانبول به شمار می رود مجهز به کابل های فولادی است که در زمان ساخت و ساز آن به دلیل ایجاد خط موازی با منطقه تاریخی شهر استانبول موجب اختلاف نظرهای شدید و به طبع آن به ناهماهنگی های زیاد منجرب شد.

پل گلدن هورن

پل Yavuz سلطان سلیم استانبول

در ماه گذشته بود که این پل زیبا و معروف استانبول که بر روی دریای سیاه و تنگه بسفور واقع شده است افتتاح گردید و توانست مناطق Garipçe در قسمت اروپایی استانبول را به Poyrazköy در سمت آسیایی متصل کند.این پل معلق جذاب مجهز به کابل های هیبریدی است ولی متاسفانه این پل که به دلایل مختلف رونق شهر نشینی ساخته شد سبب می شود تا مناطق سبز و تالاب هایی که اکثرا قسمت اعظم آب آشامیدنی شهر استانبول را تامین می کنند، تهدید می شود.

پل Unkapanı یا آتاتورک استانبول

این پل معروف استانبول شبه جزیره تاریخی Beyoğlu را از طریق نواحی Unkapanı به Azapkapı متصل می کند.تاریخ ساخت این پل به سال 1836 در زمان حکومت سلطان محمود دوم باز می گردد. در آن زمان پل به طور کامل از چوب ساخته شده بود و به منظور جلوگیری از ترافیک کشتی هایی که در شاخ طلایی عبور و مرور میکردند، پل طوری طراحی شده بود که از قسمت وسط باز میشد. در سال 1875 پل چوبی با فلز جایگزین شد و تا سال 1912 باقی ماند. پل آتاتورک امروزه از سال 1936 مانند پل اول که از چوب ساخته شده بود تهیه و مورد بهره برداری قرار گرفت. این پل، بلوار آتاتورک را که از ناحیه آکسارای شروع می شود به منطقه Unkapanı وصل می کند.

پل آتاتورک

نظرات

توسط روشن 02 Jul 2020 (پل های معروف استانبول) :
(5/5

عبور از پل گلدن هورن

وقتی مترو استانبول از زیر زمین رد میشه و از روی پل شاخ طلایی یا گلدن هورن رد میشم و منظره و جاهای دیدنی و اماکن مختلف و که میبینم واقعا لذت میبرم.