استانبول چند برابر تهران است؟

استانبول چند برابر تهران است ؟

وسعت شهر استانبول 5343 کیلومتر و وسعت شهر تهران 707 کیلومتر است پس نتیجه میگیریم استانبول حدود 7 برابر تهران است !

جمعیت استانبول چند برابر تهران است؟

طبق آمار رسمی جمعیت استانبول 15.52 میلیون نفر و جمعیت تهران 8.694 میلون نفر میباشد پس با این حساب جمعیت استانبول حدود 2 برابر تهران است و با توجه به وسعت شهر تهران جمعیت حدود 12 هزار نفر در هر کیلومتر مربع زندگی میکنند ولی در شهر استانبول حدود 3 هزار نفر در هر کیلومتر که دلیل این کار فروختن تراکم زیاد شهرداری تهران و کم بود فضای سبز در بین ساکنین و بالعکس در استانبول ترکیه اختصاص حدود 50 درصد فضای سبز در زمین مجتمع های مسکونی است و در اکثر مناطق به جز اطراف میدان تکسیم و شیشلی حفظ سنت و استفاده از منازل ویلایی و آپارتمان های 2 یا 3 طبقه میباشد طوری که یکی از مناطق پرطرفدار در استانبول بازدید از منطقه اولد سیتی یا بافت قدیم شهر میباشد. یکی دیگر از مزایای حفظ بافت قدیم مشاهده دریا از فاصله دور  و آب و هوای تمیز در این شهر است.

تعداد توریست ورودی در استانبول چند برابر تهران است ؟

قبل از شیوع کرونا سالیانه استانبول میزبان 13.4 میلیون توریست بوده و تهران نیز حدود 2 میلیون نفر در نتیجه استانبول در مقایسه با تهران سالیانه حدود 7 برابر بیشتر توریست به خود جذب میکند.

تعداد وسایل نقلیه در استانبول چند برابر تهران است ؟

حدود 4 میلیون ماشین در خیابان های استانبول در حال تردد هستند و در اینجاست که تهران رتبه بالاتری بدست آورده و 7 میلیون ماشین در حال تردد است و نتیجه گیری اینکه آب و هوای تهران بسیار آلوده تر از آب و هوای استانبول است. شاید یکی دیگر از دلایل پاکی هوای استانبول نسبت به تهران استفاده از خودرو های اروپایی با استاندارد های بالا به جای خودرو چینی و پراید است.

اشتراک این مطلب

نظر (0)

نظر ثبت نشده است

نظر جدید