باز شدن مرز ترکیه

باز شدن مرز ترکیه (به روز رسانی در ۲۹ شهریور ۹۹)


همانطور که میدانید جهان در حال مبارزه با ویروس کرونا یا covid-19 است.
کشور ایران و ترکیه هم به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا مرز های خود را چند ماهی است بسته اند و چندین پرواز جهت جابجایی افراد مقیم و دانشجویان هر از چند گاهی برقرار میشود.

از اسفند ماه  98 مرز های ترکیه به روی اکثر کشور ها همچنین ایران بسته شده است.

برای باز شدن مرز ترکیه و آغاز پرواز های ترکیش به عنوان هواپیمایی رسمی کشور ترکیه از ابتدای سال 99 زمان های مختلفی را تعیین کرده اند که تاکنون در حد حرف بوده و به مرحله عملیاتی بودن نرسیده اند.

آخرین اخبار از باز شدن مرز هوایی ترکیه پرواز تهران به استانبول

طبق اعلام هواپیمایی ماهان برقراری مجدد پرواز های ماهان در میسر تهران به استانبول از روز سه شنبه 1399/07/01 برابر با 22 سپتامبر 2020میسر شده و شرایط الزامی جهت پذیرش مسافر صرفا همراه داشتن جواب منفی کرونا PCR (حداکثر 72 ساعت قبل از پرواز ) در آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی میباشد که به شرح زیر است:

1-آزمایشگاه ونک تهران

2-آزمایشگاه بیمارستان عرفان نیایش تهران

3-آزمایشگاه بیمارستان پارس تهران

4-آزمایشگاه انستیتو پاستور

5-آزمایشگاه پاتوبیولوژی آراد کرج

6-آزمایشگاه پزشکی بوعلی قم

7-آزمایشگاه آذر مهر اصفهان

8-آزمایشگاه پزشکی نیلو شیراز

9-آزمایشگاه مرکزی جهاد دانشگاهی مشهد

هواپیمایی ایران ایر تور هم برای تاریخ ۴ و ۶ مهر امکان خرید بلیط تهران به استانبول را فراهم کرده و فعلا که این مطلب نوشته میشود نرخ بلیط آن 4 میلیون 500 هزار تومان میباشد.

پرواز تبریز به استانبول ایران ایرتور هم از تاریخ 1399/07/07 عملیاتی میشود.

پرواز هواپیمایی ایران ایر (هما) هم از چهارم مهرماه در مسیر تهران به استانبول نیز برنامه ریزی شده و میتوانید از سایت های معتبر بلیط خود را تهیه نمایید.  

هواپیمایی قشم ایر هم از آغاز پرواز های خود از تهران به استانبول در تاریخ ۳ مهرماه ۹۹ خبر داد.

همچنین از ۱۵ شهریور اولین پرواز خود به ایران را آغاز کرد و در فرودگاه امام خمینی به زمین نشست ولی متاسفانه به دلیل نبود مسافر که آن هم بی اعتمادی مردم نسبت به خرید بلیط خارجی بود بدون مسافر به استانبول بازگشت.

پرواز های پگاسوس از همان تاریخ ادامه پیدا کرد و در حال حاضر هواپیمایی پگاسوس بصورت هفته ای پرواز استانبول به فرودگاه امام خمینی برقرار نموده که مخصوص افرادی است که اقامت ترکیه را دارند و تست PCR نیز داده اند.

هواپیمایی ترکیش که از اول فروردین ۹۹ تاریخ های مختلفی را برای آغاز پرواز های خود به ایران مشخص و سپس کنسل نمود در آخرین تاریخ اعلامی رسمی خود در شهریور ماه فعلا 05 مهر ماه ۹۹ را زمان آغاز پرواز های ترکیش از استانبول به ایران است، ولی با توجه به اینکه تا کنون زمان باز شدن مرز ترکیه چندین بار تغییر کرده است و متاسفانه  هموطنان ما بارها از سایت هواپیمایی ترکیش بلیط خریده اند و هنگام استرداد بلیط خود به دلیل بسته بودن دفاتر هواپیمایی ترکیش در ایران به مشکل برخورده اند پیشنهاد میشود تا زمان دقیق و اطلاعیه های رسمی از وزارت خارجه مبنی بر باز شدن مرز ترکیه از خرید بلیط تهران استانبول خودداری نمایند.


تنها راه رفتن به ترکیه با پرواز برای هموطنان ما در زمان بسته بودن مرز هوایی ترکیه فعلا با توجه به نامه ماهان از طریق هواپیمایی ماهان و قطر است 

هواپیمایی قطر به صورت کانکشن و با نرخ بلیط بسیار گرانی در حال حاضر در مسیر تهران به استانبول بر قرار است و هنگام تهیه بلیط باید حتما بصورت رفت و برگشت تهیه شود. جواب تست pcr هم باید طبق قوانین هواپیمایی قطر در مراکز مشخص شده تهیه شود.

پرواز استانبول به تهران نیز برای برگشت مسافرین ایرانی عملیاتی شد.

هواپیمایی پگاسوس هر هفته پنج شنبه ها از فرودگاه صبیحا به فرودگاه امام خمینی

هواپیمایی ماهان سه شنبه . چهارشنبه . پنج شنبه و جمعه ها

هواپیمایی قشم پنج شنبه ها 

هواپیمایی قطر نیز به صورت ترانزیت از دوحه امکان برگشت مسافرین تهران استانبول را فراهم کرده است.

افرادی که وقت انگشت نگاری سفارت کانادا دارند و منتظر باز شدن مرز ترکیه هستند میتوانند از طریق هواپیمایی قطری نسبت به تهیه بلیط تهران استانبول اقدام نمایند کارگزاری هتل های استانبول نیز آماده رزرو هتل در نزدیکی سفارت کانادا در استانبول میباشد.


تاکنون آژانس های مختلفی در ایران که در خصوص تور استانبول فعالیت داشته اند به دلیل بسته بود مرز ترکیه ضرر های سنگینی را متحمل شده اند و منتظر باز شدن مرز ترکیه هستند تا تور های استانبول را مجدد برقرار کنند.

باز شدن مرز ترکیه و آغاز سفر های ایرانیان به ترکیه به دلیل توریستی بودن و درآمد سرشاری که سالیانه از حدود 2.5 میلیون گردشگر ایرانی بدست می آورد برای مردم و اقتصاد این کشور بسیار با اهمیت است و امیدواریم به زودی شاهد باز شدن مرز ترکیه باشیم.

تا به امروز مرز ترکیه برای بسیاری از کشورها باز شد و ۴۶ درصد پرواز ها انجام میشود همچنبن ۸۳ درصد هتل های ترکیه نیز فعال شده اند.

اشتراک این مطلب

نظر (0)

نظر ثبت نشده است

نظر جدید