منطقه شیشلی استانبول

منطقه شیشلی استانبول

منطقه شیشلی استانبول کجاست ؟ چرا منطقه شیشلی را برای اقامت و رزرو هتل پیشنهاد میدهند؟

شیشلی یکی از منطقه های مهم با هتل ها و مراکز خرید و تفریحات مختلف در قسمت اروپایی شهر استانبول است که بوسیله مترو و یا پیاده روی از میدان تکسیم به آنجا میرسید، منطقه شیشلی منطقه ساحلی نیست و با دریا فاصله دارد و کل مساحت این منطقه حدود  30 کیلومتر مربع می باشد، ساختمان های بلند، مراکز خرید مثل جواهر و خیابان عثمان بی، نبود شلوغی میدان تکسیم و آرامش خاص این منطقه همه باعث شده مسافرین تمایل زیادی برای اقامت و رزرو هتل در منطقه شیشلی استانبول داشته باشند.

منطقه شیشلی چطور جایی است؟

بعد از انقلاب استانبول شیشلی با سرمایه گذاری زیادی روبرو شد، ساختمان های بلند، مساجد زیبا، خیابان هایی به سبک اروپایی و دسترسی آسان به مترو و میدان تکسیم باعث شده این منطقه جزو اعیان نشین های استانبول تبدیل شود.

منطقه شیشلی استانبول و معروف ترین اماکن آن

خیابان عثمان بی به عنوان یکی از مراکز خرید لباس در استانبول،استادیوم فوتبال تیم معروف گالاتا سرای،موزه نظامی استانبول، سالن های کنسرت جمال رزیت ری و سالن لطف سردار، نمایشگاه های مختلف بین الماللی ،مغازه های زیبا با اجناس فوق العاده با کیفیت در خیابان روملی و نیشانتاشی، فست فود مک دونالد و برگر کینگ و دیگر رستوران های لاکچری، هتل های معروفی مثل گرند جواهر و هتل آرتس و هتل کراتون و رادیسون بلو شیشلی از شناخته شده ترین اماکن منطقه شیشلی استانبول به حساب می آیند.

منطقه شیشلی و راه های دسترسی به مترو 

رفتن به منطقه شیشلی استانبول بسیار ساده است و شما میتوانید از طریق مترو به آسانی به آنجا بروید دو ایستگاه مترو اصلی در استانبول وجود دارد یکی مجیدیه کوی و دیگری ایستگاه مترو شیشلی میباشد. متروی شیشلی در خط سبز رنگ M2 استانبول قرار دارد.

منطقه شیشلی استانبول و مراکز خرید معروف آن

مرکز خرید جواهر استانبول که بسیار بزرگ است و علاقه مندان به خرید پوشاک مخصوصا اجناس برند علاقه زیادی به رفتن به آن دارند در منطقه شیشلی قرار دارد و شما میتوانید در قسمت پایین اطلاعات بسیار کاملی از آن مطالعه نمایید.

مرکز خرید پروفیلو نیز در منطقه شیشلی قرار دارد و با اینکه نسبت به پاساژ جواهر و سایر مراکز خرید بزرگ نیست ولی برای خرید لباس کودکان و لوازم منزل پیشنهاد ما این است به آنجا نیز سری بزنید.

مرکز خرید کانیون نیز در منطقه شیشلی قرار دارد و جزو بازارهای معروف استانبول است، کانیون مغازه های لوکس بسیار زیادی را در خود جای داده  و شامل فود کورت و رستوران های مختلف همچنین سینما است.

اطلاعات بسیار کاملی از بازارهای منطقه شیشلی استانبول را در قسمت پایین میتوانید مطالعه نمایید.

آیا در منطقه شیشلی استانبول هتل ارزان وجود دارد؟

منطقه شیشلی با توجه به لوکس بودن آن دارای هتل های ارزان قیمت نیز میباشد مثل بلووی سیتی ، بلووی هیستوریکال ، جی کی ریجنسی سوئیت، آل این ، تکسیم اکسپرس، هتل جومبالی پلازا (کومبالی پلازا) که بصورت کامل در قسمت پایین تک تک آنها را برای شما به همراه عکس معرفی کرده ایم و برای رزرو میتوانید اقدام نمایید.

هتل های لوکس و پنج ستاره منطقه شیشلی کدامند؟

شیشلی دارای هتل های لوکس و پنج ستاره با استخر های آب گرم و امکانات فوق العاده است که برخی از آنها مانند هتل هیلتون بومونتی، هتل گرند جواهر، هتل آرتس، هتل سورملی ، هتل رادیسون بلو شیشلی ؛ هتل کراتون شیشلی ، هتل ددمان، هتل کرون پلازا، هتل هالیدی این شیشلی از جمله هتل های لوکس خیابان شیشلی میباشد.

در منطقه شیشلی برای ناهار و شام به کدام رستوران ها برویم؟

بله اگر تمایل به خوردن کباب ترکی در منطقه شیشلی استانبول دارید رستوران adana ocakbasi را به شما پیشنهاد میدهیم، این رستوران با قیمت مناسب در خیابان شیشلی هر روز از ساعت 12 تا 1 بامداد فعالیت دارد.

رستوران یکتا در منطقه شیشلی مناسب افرادی هستند که غذای دریایی را برای شام خود انتخاب میکنند زیرا این رستوران تنها شب ها از ساعت 9 فعالیت خود را آغاز میکند و قیمت مناسبی هم دارد.

منطقه شیشلی دارای سه فست فود برند مثل مک دونالد، برگر کینگ و کی اف سی است که اگر تمایل به غذای فست فودی یا استفاده از بستنی های مک دونالد دارید میتوانید برای ناهار و شام به آنجا سری بزنید.

منطقه شیشلی با اماکن دیدنی استانبول چقدر فاصله دارد؟

اگر هتل خود را در منطقه شیشلی رزرو کرده اید قطعا برای رفتن به گردش و تفریح نیاز دارید بدانید فاصله شما با جاهای دیدنی استانبول چقدر است که در این قسمت به آن پرداخته ایم.

منطقه شیشلی تا میدان تکسیم: 3.6 کیلومتر

منطقه شیشلی تا ایاصوفیه: 9.6 کیلومتر

منطقه شیشلی تا فاتح Fatih: 7.6 کیلومتر

منطقه شیشلی تا گرند بازار (بازار بزرگ) استانبول: 7.7 کیلومتر

منطقه شیشلی تا مسجد آبی استانبول: 9.9 کیلومتر

در پایان این نکته را باید بگوییم که برای سفر به استانبول رزرو هتل در منطقه شیشلی به دلیل وجود هتل های بسیار در خیابان هایی با شیب بالا و دسترسی سخت  نیازمند مشاور هستید و پیشنهاد ما این است اگر میخواهید رزری مطمئن و ارزان در بهترین هتل های منطقه شیشلی داشته باشید با بخش رزرو کارگزاری IST استانبول تماس بگیرید.

هتل ها و اماکن مرتبط

اشتراک این مطلب

نظر (0)

نظر ثبت نشده است